Tesla Bitcoin ile Ödeme

Tesla, kısa bir süre önce hayata geçirdiği yeni yatırım stratejisinin bir parçası olarak Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladı. Söz konusu gelişmeyi, şirketin kurucu CEO’su Elon Musk resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu.  

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, kısa bir süre önce 1.5 milyar dolarlık bir Bitcoin yatırımı yaptığını açıklamış ve yakın bir gelecekte, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını duyurmuştu. Bunun üzerine Bitcoin, ciddi bir değer artışı yaşayarak üst üste rekor tazelemiş ve son olarak 60 bin dolar barajını aşmıştı. Popüler kripto para biriminin yaşadığı değer artışının ardından; elektrikli otomobil devinin, Bitcoin yatırımı ile otomobil satışlarından daha fazla gelir elde ettiği ifade edilmişti.  

Yaşanan gelişmeler sonrası Tesla, yeni yatırım stratejisinin bir parçası olarak 24 Mart itibarıyla Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını duyurdu. Şirketin kripto para birimlerine ilişkin paylaşımlarıyla sık sık gündeme oturan kurucu CEO’su Elon Musk, söz konusu gelişmeyi resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Yapılan paylaşımda, “Artık Bitcoin ile bir Tesla satın alabileceksiniz” ifadeleri kullanıldı. Musk, bu paylaşımın devamında yaptığı bir açıklamada ise “Tesla, yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve Bitcoin’leri doğrudan çalıştırıyor. Tesla’ya ödenen Bitcoin, para birimine dönüştürülmeksizin Bitcoin olarak saklanacak ve herhangi bir itibari para birimine dönüştürülmeyecek” ifadelerine yer verdi. Dünyaca ünlü şirket CEO’su, Bitcoin ile ödeme özelliğinin bu yılın sonlarına doğru ABD dışında da hizmete sunulacağını da sözlerine ekledi.  

Tesla, Bitcoin ile ödeme yapmak isteyen kullanıcılar için internet sitesinde rehber de yayınladı 

Tesla Bitcoin Ödeme

Diğer yandan; birçok Bitcoin yatırımcısı, yatırımlarının değerini mal karşılığında değiştirebilmeyi hedefliyordu. Şirket tarafından yapılan bu hamlenin, bu nedenle pek çok Bitcoin yatırımcısına hitap edebileceği tahmin edildi. Tesla, resmi internet sitesi üzerinden Bitcoin yoluyla ödeme yapmak isteyen kullanıcılar için yeni bir rehber de yayınladı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tesla, Bitcoin Yatırımıyla Otomobil Satışlarından Daha Fazla Gelir Elde Etti

Tesla’dan 1,5 Milyar Dolarlık Yatırım Alan Bitcoin Yüzde 10 Değerlendi

Elon Musk “Bitcoin” Yazdı, Kripto Para Hızla Yükseldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz