Okuma Süresi
1 dakika

Popüler kripto para birimi Bitcoin tarihi bir rekor kırdı. Bugün yüzde 5’lik bir yükseliş yaşayan Bitcoin 50 bin dolar seviyesine ulaştı. 

2020 yılında başlayan yükselişine zaman zaman ara verse de, hacim bakımından dünyanın en değerli kripto para birimi Bitcoin yeni bir rekor kırdı. Özellikle son dönemlerde yatırımcılarının yüzünü güldürmeye devam eden kripto para bugün yaşadığı yükselişle tarihinde ilk kez 50 bin dolar seviyesini gördü. Bitcoin son artışla birlikte toplam piyasa değerini ise 1 trilyon dolar seviyelerine yükseltti. 

Bugün TSİ 15.30 saatlerinde kritik 50 bin dolar seviyesini gören Bitcoin yüzde 5 yükseldi. Bu yükselişle birlikte rekor kırmasına alışık olduğumuz kripto para, tarihi bir rekora imza atmış oldu. Popüler kripto paranın günlük işlem hacmi 78 milyar dolara yaklaşırken piyasa hacmi ise 900 milyar doları geçti. 

Bugün öğle saatlerinde kritik 50 bin dolar seviyelerini aşan Bitcoin’in günlük kazancı yüzde 5, haftalık kazancı yüzde 49 seviyesinde bulunuyor. Biz bu haberi yazarken 48 bin dolar seviyelerinde olan Bitcoin, bir ay önceye göre artık yüzde 37 daha değerli konuma da ulaştı. Bunun yanı sıra Bitcoin’in yıllık bazdaki getirisi ise yüzde 403 gibi bir seviyede karşımıza çıkıyor. 

Ocak ayının başlarında 42 bin dolar seviyelerine ulaşan ancak daha sonra düşüş gösteren ve 30 bin dolara gerileyen Bitcoin, daha sonra ise yeniden toparlamaya başlamıştı. Özellikle Elon Musk’ın etkisiyle yeniden yükselişe geçen kripto para son olarak Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımıyla 45 bin dolar seviyelerini geçmişti. 

Altcoin’ler de hareketli

Bitcoin’in yükselişi elbette ki altcoinlere de büyük ölçüde fayda sağlıyor. Bu bağlamda Ethereum 1.800 dolar seviyelerinde bulunuyor. Poldakot ise yüzde 10’un üzerindeki günlük kazancıyla, 30,15 dolardan işlem görüyor. 

İlginizi Çekebilir:

Jay-Z ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Gelişim Fonu Kuracak

Bitcoin ile Karanlık Ağda Kiralık Katil Tutan Kadın Tutuklandı

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz