FaceTime

İnsanların daha fazla görüntülü sohbet gerçekleştirdikleri bugünlerde, FaceTime’ı daha rahat kullanmanızı sağlayacak 8 ipucunu sizin için derledik.

Sosyal mesafenin önemli olduğu günümüzde, insanlarlar ile iletişim halinde olmanın en iyi yollarından biri görüntülü konuşma uygulamaları. Sevdiklerinizle keyifli sohbetler yapmanızı veya çalışma arkadaşlarınızla iletişiminizi kolaylaştırmanızı sağlayacak Face Time sohbetlerinizden, en iyi şekilde yararlanabilmeniz amacıyla, ipuçlarını sizler için derledik.
 
  • Grup FaceTime ile görüntülü görüşmeler düzenleyin

Grup FaceTime

Kullanıcılar FaceTime uygulaması ile bir Grup FaceTime görüşmesine 32 kişiye kadar katılımcı davet edebilir. Davet alan kullanıcılar görüşmeye iPhone, iPad ve Mac üzerinden sesli veya görüntülü olarak katılmayı tercih edebilir. Cihaz içi akıllı teknolojilerden yararlanan uygulama, konuşan kişiyi otomatik olarak öne çıkarır. Bu şekilde küçük bir ekranda görüntülü konuşma gerçekleştiriyorsanız, konuşan kişiyi kaçırmamış olursunuz.

  • Doğrudan iMessage’da bir FaceTime sohbeti başlatın
Mesajlar’daki birey veya grup sohbetinizde kişinin profil resmine veya yukarıdaki isme dokunun. Ardından FaceTime’a dokunun. Anında sohbet katılımcılarıyla bir FaceTime veya Grup FaceTime açılır.
  • FaceTime sohbetine daha fazla katılımcı ekleyin
İki kişi sohbet ederken birini daha mı eklemek istiyorsunuz? iPhone’da ekrana dokunarak denetimleri açın, denetimlerin üst kısmında yukarı kaydırın ve Kişi Ekle’ye dokunun. Eklemek istediğiniz kişiyi yazın ve Kişi Ekle’ye dokunun.
  • FaceTime ’da Memoji veya Animoji kullanın

FaceTime Memoji

iPhone X veya daha yeni bir iPhone modelinde ya da Face ID özellikli bir iPad’de kullanıcılar  görüşmelerinde Memoji veya Animoji kullanabilirler. Görüşme başladığında Efektler düğmesine dokunun, kullanmak istediğiniz Memoji’yi seçin, görüşmenize kişiselleştirilmiş Memoji’nizle devam edin veya X düğmesine dokunarak Memoji olmadan devam edin.

  • FaceTime ‘da ekran kaydı nasıl alınır?

Görüntülü sohbetinizin videosunu kaydetmek için öncelikle Ekran Kaydı özelliğini eklemeniz gerekir. Bunun için Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir’e gidin ve Ekran Kaydını seçin. Sonra Denetim Merkezi’ni açın, Ekran Kaydı simgesine dokunun ve görüntülü görüşmenizi açın.
  • FaceTime ’da Live Photo çekin

FaceTime Live Photo

Görüşmelerde ‘Live Photos’ özelliğini kullanarak ailenizle ve arkadaşlarınızla özel anları yakalayın. İç içe iki çember şeklindeki deklanşör düğmesine basmanız yeterli. Ardından Fotoğraflar uygulamasına giderek çektiğiniz fotoğrafları bulabilirsiniz. Ekran görüntüsü almaktan çok daha pratik ve hızlı bir yöntem.
  • Görüntünüzü ekranın istediğiniz köşesine sürükleyin

Bir görüşmesindeyken görünümünüzü ve görüşmedeki diğer kişilere nasıl görüneceğinizi değiştirebilirsiniz. Resim içinde resim penceresinin konumunu ayarlamak için görüntüyü herhangi bir köşeye sürüklemeniz yeterli.
Mac’te yönü değiştirmek için imleci resim içinde resmin üstüne getirin ve oklara tıklayın veya trackpad’de iki parmağınızla döndürün.
  • FaceTime’ınıza çıkartma ve efekt ekleyin
FaceTime ile yerleşik filtreleri kullanarak görünümünüzü değiştirebilir veya görüşmenize çıkartmalar, etiketler ve şekiller ekleyebilirsiniz. iPhone’da ekrana dokunarak denetimleri açın, video görüşmenize yeni bir boyut kazandırmak için dilediğiniz filtreleri, çıkartmaları, metinleri veya şekilleri seçin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz