Jack Dorsey Jay-Z Bitcoin

Twitter ve Square’ın CEO’su Jack Dorsey, dünyaca ünlü rap sanatçısı Jay-Z ile birlikte yeni bir Bitcoin gelişim fonu kuruyor. Hazırlanan kaynak üzerinden yapılan çalışmaların, Güney Afrika ve Hindistan’da başlatılacağı ifade ediliyor. Hindistan’ın, özel kripto para birimlerini ülke genelinde yasaklamaya yönelik bir kanun taslağı üzerinde çalıştığı da biliniyor. 

Twitter ve Square’ın CEO’su Jack Dorsey, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda dünyaca ünlü rap sanatçısı Jay-Z ile birlikte ‘Bitcoin’ kripto para biriminin belirli ülkelerdeki gelişimini finanse edebilmek için yeni bir bağış fonu kuracağını duyurdu. Hazırlanan kaynak üzerinden yapılan çalışmaların, Güney Afrika ve Hindistan’dan başlayacağı ifade edildi. “Btrust” adı verilen projenin, güncel olarak 23.6 milyon dolar değerinde olan 500 Bitcoin ile başlatılacağı dile getirildi. Feshedilemez güven fonu olarak kurulacak olan fonun nasıl yürütüldüğü konusunda, Jack Dorsey veya Jay-Z’nin söz sahibi olamayacağının da altı çizildi.

Diğer yandan Hindistan, yatırımcılara kişisel varlıklarını elden çıkarmak üzere bir geçiş dönemi süreci vermiş ve ülkede özel kripto para birimlerinin tamamını yasaklayacağını açıklamıştı. Bununla birlikte, Bitcoin’in de kısa bir süre önce tekrar tüm zamanların rekorunu kırdığı biliniyordu. Fakat kripto para piyasasında özellikle Bitcoin, güven artırmaya devam ediyordu. Ödeme teknolojileri devi Mastercard, 2021 yılı sonlarına doğru seçili kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı. Söz konusu gelişme, birçok perakende satış mağazasında da artık kripto para ile ödeme kabul edilmeye başlanacağı anlamına geliyordu.  

Tesla da kısa bir süre önce 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapmıştı 

Tesla Bitcoin Yatırımı

Benzer şekilde, Tesla da kısa bir süre önce 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapmış ve yakın bir gelecekte, popüler kripto para birimi ile ödeme kabul etmeye başlayacağını açıklamıştı. Afrika ülkelerinde de kripto para birimlerinin sayısı, hızla artmaya devam ediyordu. Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında; Dorsey tarafından yapılan açıklama, birçok kişi tarafından manidar bulundu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, 47 Bin Dolar Seviyesine Ulaşarak Yeni Bir Rekor Kırdı! 

Tesla’dan 1,5 Milyar Dolarlık Yatırım Alan Bitcoin Yüzde 10 Değerlendi

Hindistan, İçlerinde ‘Bitcoin’in de Olduğu Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklayacak Bir Yasa Teklifi Sunmaya Hazırlanıyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz