Bitcoin Değer Artışı

Kısa bir süre önce hızla yükselerek tarihi zirveye adım adım yaklaşırken bir gecede 3 bin dolar değer kaybeden ve yatırımcıları şoka uğratan Bitcoin, yüzde 8.7’lik bir değer artışı ile tüm zamanların rekorunu kırdı. 2020 yılı başından bu yana yaşadığı değer artışını bu rekor ile birlikte yüzde 170’in üzerine çıkaran popüler kripto para birimi, en son 2017 yılında gördüğü 19 bin 666 dolarlık tarihi rekorunu geride bıraktı ve 19 bin 857 dolar seviyesine ulaştı.  

COVID-19 salgınının da etkisiyle oldukça iyi bir ivme yakalayan Bitcoin; kısa bir süre önce 17 bin dolar barajını aşmış, daha sonra 18 bin 766 dolar seviyesini de geçerek rekor tazelemiş ve son 3 yılın en yüksek değerine ulaşmıştı. Bu gelişmenin de ardından; popüler kripto para biriminin, aynı gün içerisinde yüzde 4.8’lik bir artış yaşadığı ve 19 bin 225 doları gördüğü ifade edilmişti. Diğer yandan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değerini 2017 yılında 19 bin 666 dolara ulaşarak görmüştü. 2020 yılı başından bu yana yüzde 160 değerlenen kripto paranın, tarihi rekoruna adım adım yaklaştığı belirtilmişti. Bu rakamla birlikte Bitcoin, TL pazarında da kendi rekoruna ulaşmıştı.      

Fakat son olarak 19 bin 374 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekoruna biraz daha yaklaşan Bitcoin’in, bir gecede 3 bin dolar değer kaybettiği ve 16 bin 857 dolar seviyesine kadar gerilediği belirtilmişti. Söz konusu gelişme, yatırımcıları bir miktar tedirgin etmişti. Yaşanan gelişme sonrası Bitcoinyüzde 8.7’lik bir değer artışı ile tüm zamanların rekorunu kırdı. 2020 yılı başından bu yana yaşadığı değer artışını bu rekor ile birlikte yüzde 170’in üzerine çıkaran popüler kripto para birimi, en son 2017 yılında gördüğü 19 bin 666 dolarlık tarihi rekorunu geride bıraktı ve 19 bin 857 dolar seviyesine ulaştı. 

Yakın zamanda Bitcoin değerlerinde tekrar bir gerileme yaşanabilir 

Bitcoin Değerlerinde Gerileme

Öte yandan; bundan önce 2017 yılının Aralık ayında tarihi bir rekor kıran Bitcoin, 2018 yılında 4 bin doların altına gerilemişti. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan uzmanlardan bazıları, artık Bitcoin’den daha yüksek bir stabilizasyon beklediklerine işaret etmişti. Bazı uzmanlar ise dalgalanmaların devam edebileceğini ve sağlıklı bir pazarda yükselişlerin ve düşüşlerin normal olduğunu belirtmişti.  

Miller Tabak + Co. Pazar Strateji Uzmanı Matt Maley, konuya ilişkin açıklamasında teknik göstergelerin çok fazla Bitcoin alımı gerçekleştiğini gösterdiğini ifade etti ve bu nedenle, Bitcoin değerlerinde yakın zamanda tekrar gerileme yaşanabileceğini de sözlerine ekledi. Maley ayrıca, 2018’dekine benzer büyük bir düşüşün ise muhtemel olmadığına ve böyle bir gerileme beklemediklerine işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, Tüm Zamanların Rekoruna Yaklaşmasının Ardından Bir Gecede 3 Bin Dolar Değer Kaybetti! 

Bitcoin, 19 Bin Dolar Seviyesini Geçerek Bir Rekor Daha Kırdı

Bitcoin, 2017 Yılından Bu Yana Gördüğü Rekor Seviyeye Ulaştı  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz