Cumartesi, Ocak 23, 2021
Ana Sayfa Dijital Bitcoin, 19 Bin Dolar Seviyesini Geçerek Bir Rekor Daha Kırdı

Bitcoin, 19 Bin Dolar Seviyesini Geçerek Bir Rekor Daha Kırdı

Kısa bir süre önce 18 bin dolar seviyesini de geçerek rekor tazeleyen ve son 3 yılın en yüksek değerine ulaşan Bitcoin, 19 bin doların üzerine çıkarak yeni bir rekor daha kırdı. Popüler kripto para biriminin, tüm zamanların en yüksek seviyesine bir adım daha yaklaştığı ifade edildi.

Kısa bir süre önce 18 bin 766 dolar seviyesini de geçerek rekor tazeleyen ve son 3 yılın en yüksek değerine ulaşan Bitcoin, 19 bin doların üzerine çıkarak yeni bir rekor daha kırdı. Popüler kripto para biriminin, aynı gün içerisinde yüzde 4.8’lik bir artış yaşadığı ve 19 bin 225 doları gördüğü ifade edildi. Diğer yandan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değerini 2017 yılında 19 bin 666 dolara ulaşarak görmüştü. Son 2 hafta içerisinde yüzde 25 değerlenen kripto paranın tarihi rekoruna adım adım yaklaştığı belirtildi.

Bununla birlikte Bitcoin, 2020 yılı başından bu yana yüzde 160 civarında değer kazandı. 2008 yılında işlem görmeye başlayan ve 2017 yılındaki zirvesinden sonra sert bir düşüş yaşayan popüler kripto para birimi, son 1 yıl içerisinde istikrarlı bir yükseliş gösterdi. Bitcoin’in şu anda TL bazında da 145 bin lira seviyesini geride bıraktığı ifade edildi. Bu rakamla birlikte Bitcoin, TL pazarında da kendi rekoruna ulaşmış oldu.  

Bitcoin değerlerindeki artış, stabil bir hale gelebilir

Bitcoin Değerlerindeki Artış

Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky de kısa bir süre önce, Bitcoin değerlerindeki artış ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. 2017’de oluşan balona göre daha fazla stabilizasyon beklediklerine işaret eden Mashinsky, açıklamasında “Bugün Bitcoin; kurumsal yatırımcıların, bankaların ve aile ofislerinin para devalüasyonuna karşı Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğü bir noktaya gelmiştir” ifadelerine yer vermişti.

Kaynak: tr.euronews.com

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, 2017 Yılından Bu Yana Gördüğü Rekor Seviyeye Ulaştı  

Bitcoin, İki Yıl Sonra Tekrar En Yüksek Seviyeye Ulaştı  

Elon Musk’ın Adını Kullanarak 2 Milyon Dolarlık Bitcoin Dolandırıcılığı Yapıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR