Bitcoin Değer Kaybetti

Kısa bir süre önce 19 bin doların üzerine çıkarak 2017 yılındaki 19 bin 666 dolarlık tarihi rekorunu geride bırakmaya adım adım yaklaşan Bitcoin, bir gecede 3 bin dolar değer kaybetti. Son olarak 19 bin 374 dolar seviyesini gören popüler kripto para biriminin, şu anda 17 bin 11 dolar seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi.  

Kısa bir süre önce 18 bin 766 dolar seviyesini de geçerek rekor tazeleyen ve son 3 yılın en yüksek değerine ulaşan Bitcoin19 bin doların üzerine çıkarak yeni bir rekor daha kırmıştı. Popüler kripto para biriminin, aynı gün içerisinde yüzde 4.8’lik bir artış yaşadığı ve 19 bin 225 doları gördüğü ifade edilmişti. Diğer yandan Bitcoin, tüm zamanların en yüksek değerini 2017 yılında 19 bin 666 dolara ulaşarak görmüştü. 2020 yılı başından bu yana yüzde 160 değerlenen kripto paranın, tarihi rekoruna adım adım yaklaştığı belirtilmişti. Bu rakamla birlikte Bitcoin, TL pazarında da kendi rekoruna ulaşmıştı.     

Fakat son olarak 19 bin 374 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekoruna biraz daha yaklaşan Bitcoin, bir gecede 3 bin dolar değer kaybetti ve 16 bin 857 dolar seviyesine geriledi. Popüler kripto para biriminin, şu anda 17 bin 11 dolar seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi.  

Uzmanlar, Bitcoin değerlerindeki artış ve düşüş ile ilgili konuştu

Bitcoin Değerlerindeki Düşüş

Diğer yandan; kısa bir süre önce Bitcoin değerlerindeki artış ile ilgili açıklamalarda bulunan Celsius Network CEO’su Alex Mashinsky, 2017’de oluşan balona göre daha fazla stabilizasyon beklediklerine işaret etmiş ve “Bugün Bitcoin; kurumsal yatırımcıların, bankaların ve aile ofislerinin para devalüasyonuna karşı Bitcoin’e yatırım yapmayı düşündüğü bir noktaya gelmiştir” ifadelerini kullanmıştı. Fakat Bitcoin’de, analistlerin ve yatırımcıların beklediği stabilizasyon henüz gerçekleşmedi. 2017 yılındaki tarihi rekorundan sonra ani bir düşüş gösteren kripto para, yatırımcılarda yeniden tedirginlik yarattı.  

Nexo’ isimli ‘altcoin’in kurucu ortaklarından Antoni Trenchev ise Bitcoin değerlerindeki düşüş ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uzun vadede Bitcoin’in ciddi bir değer kaybetmesi için hiçbir neden göremediğini belirten Trenchev, Bitcoin’in 1 yıl içerisinde zaten yüzde 160 değerlendiğine ve biraz durulmanın normal olduğuna işaret etti. Trenchev ayrıca, sağlıklı bir pazarda yükselişler olduğu gibi düşüşlerin de olabileceğinin altını çizdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, 19 Bin Dolar Seviyesini Geçerek Bir Rekor Daha Kırdı

Bitcoin, 2017 Yılından Bu Yana Gördüğü Rekor Seviyeye Ulaştı  

Bitcoin, İki Yıl Sonra Tekrar En Yüksek Seviyeye Ulaştı  

Paribu Türk İnsanının Kripto Para Konusunda Neden Endişeli Olduğunu Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz