Cumartesi, Ocak 16, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Yeni Nesil 'iPhone' Modelleri, 10x Optik Zoom Teknolojisi ile Gelebilir

Yeni Nesil ‘iPhone’ Modelleri, 10x Optik Zoom Teknolojisi ile Gelebilir

‘9to5Mac’in haberine göre; Apple, yeni nesil ‘iPhone’ modellerini 10x optik zoom teknolojisi ile donatmayı planlıyor. Bununla birlikte; söz konusu teknolojinin, cihazların kalınlığını ve kamera çıkıntısı yüksekliğini etkilemeyen periskop lensler ile mümkün kılınacağı ifade ediliyor. 

‘9to5Mac’in haberine göre; Apple, yeni nesil ‘iPhone’ modellerini 10x optik zoom teknolojisi ile donatmayı planlıyor. Bununla birlikte; söz konusu teknolojinin, cihazların kalınlığını ve kamera çıkıntısı yüksekliğini etkilemeyen periskop lensler ile mümkün kılınacağı ifade ediliyor. ABD’li teknoloji devi; bu hamle ile yeni nesil ‘iPhone’ cihazlarında, kamera kurulumunu iyileştirmeyi ve yakınlaştırma kabiliyetini artırmayı hedefliyor. Bu tip bir teknoloji ile yeni ‘iPhone’ kameralarının, çok uzakta bulunan görselleri bile başarılı bir şekilde yakınlaştıracağı ve kullanıcılara, uzaktaki objelerin dahi oldukça net fotoğraflarını sunabileceği ifade ediliyor. 

Akıllı telefon pazarında güncel olarak; ‘Samsung Galaxy S20 Ultra’, ‘Huawei P40 Pro’, ‘Oppo Find X2 Pro’ ve ‘Huawei Mate 40 Pro’ gibi kamera performansıyla da ünlü olan birçok amiral gemisi cihazın, periskop lens kullandığı biliniyor. Söz konusu teknolojinin, tanıtılacak bir sonraki ‘iPhone’ olan ‘iPhone 13’ ailesinde kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz bilinmiyor.  

Ming-Chi Kuo, periskop lens teknolojisinin 2022 model ‘iPhone’ cihazlarda kullanılacağını belirtmişti

iPhone Periskop Lens

Diğer yandan; teknoloji basınında sık sık adından söz ettiren Apple analisti Ming-Chi Kuo, kısa bir süre önce periskop lens teknolojisinin 2022 model ‘iPhone’ cihazlarda kullanılacağına işaret etmişti. Kuo, analizinde ayrıca ABD’li teknoloji devinin kamera tedarikçileri ile yaptığı planların ayrıntılarına da yer vermişti. Buna göre; şirketin, Güney Koreli ve Çinli lens tedarikçilerinden ‘Semco’ ve ‘Sunny Optical’ı bu yıl tedarik zincirine dahil etmesi bekleniyordu. Kuo ayrıca, 2022 yılında tanıtılacak ‘iPhone’ ailesinin  ‘Semco’ tarafından üretilen periskop telefoto lenslerle birlikte geleceğini ifade etmişti.  

Başka bir iddia ise Apple’ın, yeni nesil akıllı telefonları için periskop lensleri Samsung’dan tedarik edebileceğine işaret etti. ABD’li teknoloji devinin, lens tedariki konusunda başka bir şirketle anlaştığına dair herhangi bir kanıtın ise henüz bulunmadığı belirtildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İtalyan Rekabet Kurumu, Apple’a iPhone’lardaki Suya Dayanıklılık İddiası Nedeniyle 12 Milyon Dolar Ceza Verdi

‘iPhone 12’ ve ‘iPhone 12 Pro’ İçin Türkiye’de Ön Sipariş Süreci Başladı! 

Apple’ın, ‘iPhone 13’ Serisi Modellerinin Birinde Şarj Girişini Kaldıracağı İddia Ediliyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR