Acer Nitro 5 

Bilgisayar donanım özelliklerine bakıldığında genel olarak, ne kadar para, o kadar işlem gücü gibi bir durum vardır. Biraz düşük özelliklere sahip olsa bile uygun fiyatlandırması ile dikkat çeken oyuncu bilgisayarı Acer Nitro 5 tanıtıldı.

Her geçen gün teknolojinin gelişmesi ile doğru orantılı olarak fiyatlarda artıyor. Bu noktada da, hem algı olarak hem de gerçekten ne kadar yüksek fiyat, o kadar performans gibi bir durum oluşuyor. Her geçen gün alım gücü noktasında daha fazla zorluklar çıkarmaya başlayan bilgisayar donanımlarına karşı, uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarları da çıkıyor. Acer’’ın uygun fiyatlı oyuncu bilgisayarı serisi Nitro 5 yenilendi. Yenilenen Acer Nitro 5 şık tasarımı, özel soğutması ve fiyatı ile dikkat çekiyor. 

Acer Nitro 5 özellikler  

Acer Nitro 5 özellikler  

Yenilenen model, taşınabilirlik noktasında oldukça başarılı bir cihaz. Fiyatına göre iyi bir performans sergileyen model, ayrıca ışıklı bir klavyeye sahip. Fakat bu klavye RGB renk desteğine sahip değil. Oyuncular için önemli konuların başında, ekran özellikleri gelir. Bu bilgisayarın iki farklı ekran seçeneği bulunuyor. Full HD çözünürlüğe sahip olan ekranların arasında olan fark, resim tazeleme oranı. 120 Hz ve 144  Hz olarak iki farklı, resim tazeleme hızı sunuyor bize. Her iki panelin de gecikme süresi 3 ms. Yani uygun fiyatı ile birlikte her iki ekran seçeneği de oyuncular için son derece yeterli. 

Acer Nitro 5, işlemci olarak Intel Core i5-10300H kullanıyor. Bu işlemci 14 nm teknolojisi ile üretilmiş 4 çekirdekten ve 8 iş parçacığından oluşuyor. 8 MB ön belleğe ve 45 W TDP değerine sahip. Ekran kartı olarak ise en yüksek Nvidia GeForce RTX 2060 GPU seçeneğine sahip. Bu ekran kartı ile, destekleyen oyunlarda RTX teknolojisi kullanılabilir durumda. Acer’ın bahsettiği termal teknoloji sayesinde, bu oyuncu bilgisayarının, ısınma sorununun önüne geçilmeye çalışılıyor. Özel olarak tasarlanmış üç fan ve özel soğutma kanalları ile bu soğutma olayı gerçekleştiriliyor. İddia edildiği gibi ısınma olayının olmaması ile birlikte performans kaybının da olmayacağını söyleyebiliriz.   

Bu donanım özellikleri ile birlikte, ayrıca 32 GB RAM’e kadar bellek seçeneğine sahip. Depolama alanı olarak ise 1 TB HDD ya da 512 GB SSD seçenekleri bulunuyor. 

Acer Nitro 5 fiyat 

Acer Nitro 5 fiyat 

Ortalama sistem özellikleri ile birlikte, soğutma sistemi ve tasarımı ile dikkat çeken modelin başlangıç satış fiyatı 749.99 dolar. Değişebilen donanım özellikleri ile birlikte bu fiyat yükseliyor.  

Samsung Galaxy Buds Plus İnceleme – Ses Kalitesi Nasıl?

NASA, İsmini Mars’a Gönder kampanyasına kayıtlı isimleri “Perseverance”a yerleştirdi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz