Netflix Türkiye En İyi Mini Dizileri

Uzun sezonluk dizilere vakit ayırmak istemeyenler, bunun yerine tek sezonluk mini dizileri tercih edenler için, ‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi mini diziler’ listesini hazırladık.  İşte; ‘Netflix Türkiye en iyi mini dizileri.’ ‘Netflix mini dizileri.’ ‘Netflix tek sezonluk mini diziler.’ ‘Netflix Türkiye mini series.’

Kimi zaman tek sezonluk diziler, film ve dizi tutkunlarının tercihleri arasında yer alıyor. Tüm hikâyenin 4 veya 8 bölüme sığdırılması izlediğimiz diziyi daha heyecanlı da kılabiliyor. Kısacası her zaman geçerli olmasa da mini dizilerin, izleyicide bıraktığı tat bir başka oluyor diyebiliriz. Netflix Türkiye de bu anlamda en iyi platformlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla, Tekno Safari editörleri olarak meraklıları için 16 yapımın yer aldığı ‘Netflix Türkiye en iyi mini dizileri’ listesiyle karşınızdayız. İşte; ‘Netflix mini dizileri.’ ‘Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi mini diziler.’ ‘Netflix tek sezonluk mini diziler.’ ‘Netflix Türkiye mini series.’

Netflix Mini Dizileri

Netflix Türkiye En İyi Mini Dizileri

 • Unorthodox
 • Unbelievable
 • Brand New Cherry Flavor
 • When They See Us
 • Alias Grace
 • Flint Town
 • Göç Ulusu
 • Godless
 • Wild Wild Country
 • Evil Genius
 • The Pharmacist
 • İhanetin Beş Yüzü
 • Şantaj
 • 1994 
 • Gözlerinin Ardında
 • Alrawabi School For Girls
Unorthodox

Netflix’in en çok ses getiren mini dizilerinden biri olan Unorthodox, bir kadının özgürleşme hikâyesini konu alıyor. Yahudi bir kadın olan Hasidik aile geleneklerine bağlı kalarak görücü usulü evlendirilir. Ailesinin tek istediği Hasidik’in kocasına iyi bir eş olması ve bir çocuk verebilmesidir. Bir süre bu duruma ayak uydurmaya çalışan Hasidik, yaşamak istediği hayatın bu olmadığını anlayarak Berlin’e kaçar. Aynı zamanda müziğe de ilgili olan karakter, Berlin’de bir grup müzisyenle tanışır. Fakat geçmişi onu burada da bırakmayacaktır.

Unbelievable

Listemize 8 bölümlük Unbelievable ile devam ediyoruz. Konusu gereği oldukça dikkat çeken yapımlardan olan Unbelievable, gerçek olaylardan esinlenen bir dizi. Dizide, genç bir kadın tecavüze uğradığına dair yalan söylemekle suçlanır. Bu suçlamanın ardından yıllar sonra iki dedektif benzer saldırıları araştırmaya başlar.

Brand New Cherry Flavor

Kitaptan uyarlanan Brand New Cherry Flavor, 8 bölümlük bir dizi olarak listemizde yer alıyor. Dizi, 1990’ların başında film çekme hayaliyle Hollywood’a gelen bir kadının, kendisini halüsinasyonların içinde bulmasını hikâyesine taşıyor.

When They See Us

2019 yapımı olan ve 4 bölümden oluşan When They See Us adlı dizi gerçek bir hikâyeden uyarlanmıştır. Siyahi beş genç, Central Park’taki vahşi bir saldırı nedeniyle suçlanırlar. Suçsuz olduklarını ispat etmeye çalışan gençler, amansız bir hukuk mücadelesi vermeye başlarlar.

Alias Grace

Bir dönem dizisi olan ve 6 bölümle Netflix Türkiye’nin içerikleri arasında yer alan Alias Grace’in hikâyesi, 19’uncu yüzyıl Kanada’sında geçiyor. Margaret Atwood’un ödüllü romanından uyarlanan dizide, bir psikiyatr katil bir kadının akli dengesinin bozuk olması nedeniyle affedilip affedilmeyeceğini anlamaya çalışır.

Flint Town

Netflix Türkiye’de izleyebileceğiniz en iyi mini diziler listemizde sırada Flint Town yer alıyor. Politik dizilerden biri olan Flint Town, Michigan’da katlanılmaz sorunlarla boğuşan bir polis departmanını odağına taşıyor. Dizi, 8 bölümden oluşuyor.

Göç Ulusu

Belgesel tadından olan Göç Ulusu, göçmenliğin gündeme oturduğu bu dönemde izlenebilecek dizilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. ABD’deki göçmenliği inceleyen belgesel dizide, ICE operasyonlarını ve göçmenlerin dokunaklı öykülerini izliyoruz.

Godless

7 bölümden oluşan ve drama türünde olan Godless, çetenin eski bir üyesini arayan kanun kaçağının Batı’da dehşeti yaşatmasını konu alıyor. Bu kaçağın aradığı kişi ise, yalnızca kadınların yaşadığı bir kasabada yeni bir hayata başlamıştır.

Wild Wild Country

Suç temalı dizileri sevenler için birebir olan Wild Wild Country, bir tarikat liderinin Oregon çölünde ütopik bir kent kurmasını hikâyesine alıyor. Ancak bir süre sonra buradaki yerel halkla başlayan çatışma ulusal bir çapta bir skandala dönüşecektir.

Evil Genius

İşte, gerçek suç belgesellerinden biri de Evil Genius. 4 bölümle Netflix Türkiye izleyicileriyle buluşan bu dizi, boynunda bombayla banka soymaya kalkışan bir pizzacının ölümüyle başlayıp giderek tuhaflaşan olayları konu alıyor.

The Pharmacist

Yine suç belgeseli türünde bir mini diziyle listemize devam ediyoruz. Bir Eczacı, oğlunun trajik ölümünden sonra opioid bağımlılığı krizinin ardındaki yaygın olan yolsuzluğu ifşa etmek için bir mücadele içine girer. 2020 yapımı olan dizi 4 bölümden oluşuyor.

İhanetin Beş Yüzü

Roman uyarlaması olan İhanetin Beş Yüzü’nde sevdiği iki kişiyi kaybeden adamın, 10 yıl sonra sevgilisinin de ortadan kaybolmasıyla birlikte kendini yeni bir gizemin içinde bulmasını odağına taşıyor. Dizi, 5 bölümle Netflix izleyicileriyle buluşuyor.

Şantaj

Şantaj adlı dizide, karakter kasten olmasa da bir cinayet işlemiştir. Bu nedenle entrikalarla dolu olaylara sürüklenen karakter, özgürlüğüne kavuştuğu an gelen bir telefonla aynı karanlığın içine düşer.

1994 

Netflix Türkiye En İyi Mini Dizileri

 

Diğer adıyla Meksika’da İktidar Suç ve İsyan olan 1994’ü, arşiv görüntüleriyle birlikte izliyoruz. Belgesel dizilerden olan 1994, Meksika siyasetini tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor. Dizi, arşiv görüntülerin yanı sıra yeni röportajlarla birlikte izleyiciyi, EZLN’nin yükselişinin ve Luis Donaldo Colosio suikastının damga vurduğu 1994’ün Meksika’sına götürüyor.

Gözlerinin Ardında

Gözlerinin Ardında özellikle de psikoloji ile ilgilenen izleyicilerin seveceği dizilerden biri. 6 bölümden oluşan bu dizi, bekâr bir annenin psikiyatrist patronuyla ilişki yaşamasına ve patronunun karısıyla da gizlice arkadaşlık kurarak kendisini sapkın zihin oyunlarının içinde bulmasına yer veriyor.

Alrawabi School For Girls

Netflix tek sezonluk mini dizilerden olan Alrawabi School For Girl, listemizde yer verdiğimiz diziler kadar ses getirmedi. Henüz 2021 itibariyle Netflix Türkiye aboneleriyle buluşan dizi, kız lisesinde zorbalığa uğrayan öğrencilerin intikam almak için girdikleri risk dolu planları konu ediniyor.

İlginizi çekebilir:

Netflix Türkiye Eylül 2021 Takvimi – Netflix Eylül Filmleri

Netflix Türkiye’de İzleyebileceğiniz Yeşilçam Filmleri

Koy masaya izle/görüş! Katlanan telefon Samsung Galaxy Z Flip 3 inceleme

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz