iphone 13 ekran
Okuma Süresi
1 dakika

Apple’ın ekran tedarikçilerinden olan BOE’nin iPhone 13 ekran üretimi Şubat ayından bu yana durdurulmuş durumda. Detaylar haberimizde. 

Yeni bir rapora göre, BOE tarafından iPhone 13 için OLED ekran üretimi Şubat ayından bu yana durduruldu. Koreli The Elec‘e göre, devre genişliğinin tasarımı önceden izin alınmadan değiştirildi ve Apple ortağına üretimi durdurmasını emretti.

BOE’deki OLED panel üretimindeki düşüş, BOE’nin aynı zamanda LG Display’in de tedarikçisi olan Güney Koreli bir yarı iletken şirketi LX Semicon’dan aldığı ekran sürücüsü IC’lerinin eksikliğiyle başladı. Ancak daha önemli neden, Çinli üreticinin tek taraflı olarak telefonun iç mimarisini etkileyecek ince film transistörünü değiştirmesi.

Raporda ayrıca, bu konunun her iki şirket arasındaki ortaklık için bir anlaşma bozucu olmayacağı da belirtildi. Elec, Apple’ın Samsung ve LG’ye olan bağımlılığını azaltmak ve daha iyi bir pazarlık pozisyonuna sahip olmak için OLED tedarikçilerini çeşitlendirmek istediğini varsayıyordu. Sichuan’daki B11 fabrikası düşük üretim hızına rağmen hala faaliyette olduğundan, beklentiler BOE’nin yaklaşmakta olan iPhone 14 için ekranlar üretiyor olduğu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Ünlü oyun tasarımcısı Cevat Yerli, Metaverse girişimini anlattı

Mobil uygulama Rasathane ile depremler yakından takip edilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz