2021 En İyi Netflix Korku Filmleri
Okuma Süresi
4 dakika

Bu haberimizde Netflix’in sinema dünyasından sunduğu en iyi korku filmlerini sizler için listeledik. İşte; ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi korku filmleri’. ‘En iyi Netflix korku filmleri’. ‘2021 en iyi Netflix korku filmleri’. ‘Sürükleyici Netflix  korku filmleri’. ‘IMDb puanı yüksek en iyi Netflix korku filmleri’. 

Korku sinemasının klasiklerinden yeni yapımlarına kadar ses getiren ve IMDb puanı en yüksek olan filmlerle karşınızdayız. İşte; ‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi korku filmleri’. ‘En iyi Netflix korku filmleri’. ‘2021 en iyi Netflix korku filmleri’. ‘Sürükleyici Netflix korku filmleri’. ‘IMDb puanı yüksek en iyi Netflix korku filmleri’.  

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Korku Filmleri

IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Korku Filmleri

‘Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi korku filmleri’. ‘En iyi Netflix korku filmleri’. ‘2021 en iyi Netflix korku filmleri’. ‘Sürükleyici Netflix korku filmleri’. ‘IMDb puanı yüksek en iyi Netflix korku filmleri’. 

IMDb Puanı Yüksek En İyi Netflix Korku Filmleri 

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

  • Rosemary’s Baby – IMDb: 8.0 
  • The Others – IMDb: 7.6 
  • Şeytanın Avukatı-  IMDb: 7.5 
  • It – IMDb: 7.3 
  • Split – IMDb: 7.3 
  • Nefesini Tut – IMDb: 7.1 
  • Us – IMDb: 6.8 
  • Yok Oluş – IMDb: 6.8 
Rosemary’s Baby 

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi korku filmleri arasında olan Rosemary’s Baby’ aynı zamanda kült korku filmlerinden biridir. 1968 yapım olan bu film korku deyince ilk akla gelenler arasındadır. Ira Levin’in romanından uyarlanan filmde, Rosemary ve Guy çifti New York’da yeni bir eve taşınırlar ve yabancısı oldukları bu şehirde üst katlarında oturan komşularıyla tanışırlar. Fakat komşularıyla ilgili bazı hislere kapılan Rosemary’nin aksine eşi  Guy hiçbir şeyin farkında değildir. Korkutucu rüyalar görmeye başlayan Rosemary, rüyasında şeytani bir varlık tarafından tecavüze uğradığını görür ve bir süre sonra gerçekte de hamile olduğunu öğrenir. Dolayısıyla komşularının gizemi daha çok dikkat çekecek ve gizemli olaylar gelişecektir. 

The Others 

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

Nicole Kidman’ı izlediğimiz ‘The Others’ hem kült korku filmlerinden biri olarak hem de IMDb puanı yüksek en iyi Netflix korku filmleri arasında karşımıza çıkıyor. İki çocuk annesi olan Grace kocasını 2’nci Dünya Savaşı’nda kaybetmiştir ve çocuklarıyla birlikte yaşamaktadır. Çocuklarının güneş ışığına karşı bir hassasiyetleri vardır. Bu nedenle yaşadıkları bu büyük konakta perdeleri hiç açmamaktadırlar. Bir gün yaşlı bir kadın, adam ve dilsiz bir genç kız evin kapısını çalarlar. Ev işleriyle ilgilenebilecek birilerini arayan Grace gelenleri işe alır ve bu ailenin eve girmesiyle birlikte olaylar gelişir.  

Şeytanın Avukatı 

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi korku filmleri listesinde yer alan ‘Şeytanın Avukatı’ oyuncu kadrosuyla da göz kamaştırıyor diyebiliriz. Al PacinoKeanu ReevesCharlize Theron gibi isimleri gördüğümüz film, aynı zamanda korku sinemasının önemli yapımlarından biridir. 1997’de vizyona giren Şeytanın Avukatı genç bir avukatın, bir hukukçunun şirketinde çalışmaya başlamasını ve bu hukukçunun tuhaf davranışlarıyla birlikte asıl niyetinin ortaya çıkmasını konu almaktadır. 

It  

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan ‘It’ vizyona girdiği dönemde izleyicisini çekmeyi başarmıştı. Bunda filmin bir Stephen King romanından uyarlama olmasının da etkisi vardı. Film, kasabada çocukların gizemli bir şekilde kaybolmasını konu almaktadır ve bir grup çocuk, kaybolan çocukların peşine düşmeye karar verir. Bazı korkutucu olaylar da yaşamaya başlayan çocuklar, ölümcül bir palyaçoyla karşı karşıya kalırlar. Palyaçoyu yok etmek adına bir mücadele verirken aynı zamanda kendi korkularıyla da yüzleşirler. Filmin verdiği mesaj ise tam da bu noktada yatıyor. Çocuklar korkularıyla ne kadar yüzleşir ve aslında önemsiz olduğunu düşünürse karşılaştıkları ölümcül tehlike de bir o kadar tehlike olmaktan çıkacaktır.  

Split 

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

Korku türünde olduğu gibi psikolojik etkisiyle de dikkatleri çeken ‘Split’, birden fazla kişiliğe sahip olan adamın 3 genç kızı kaçırmasıyla başlıyor. Aynı zamanda psikolojik tedavi gören bu adamın en çok tehlikeli olduğu bir kişiliği vardır. Bu kişiliğe girmeden önce genç kızların bir kaçış yolu bulması gerekir. 

Nefesini Tut  

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

Sürükleyici Netflix korku filmleri arasında bulunan ‘Nefesini Tut’ görme engelli zengin bir adamın evini kolay bir şekilde soyabileceklerini zanneden üç gencin başına gelenleri konu alıyor.  

Us  

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

2019’da vizyona girmesinin ardından hakkında pek çok şey yazılan ve kimileri tarafından beğenilen kimileri tarafından da abartıldığı düşünülen ‘Us’ bizce aldığı IMDb puanını hak etmeyen filmlerden biri. Yine de Netflix’te IMDb puanı en yüksek korku türünde listemize giren Us, bir ailenin çıktıkları tatilde fiziksel olarak kendilerine benzeyen kişiler tarafından saldırıya uğramalarını konu almaktadır. Fakat bu benzerlik yalnızca bu ailenin yaşadığı durum değildir. Şehirdeki herksin böyle bir tehditle karşı karşıya olduklarını öğrenirler.  

Yok Oluş 

2021 En İyi Netflix Korku Filmleri

IMDb puanı yüksek en iyi Netflix korku filmleri listemizi Natalie Portman’ın başrolünde yer aldığı ‘Yok Oluş’ ile sonlandırıyoruz. Korku türünde olmakla birlikte bilim kurgu ve psikolojik yönüyle de izleyiciyi etkileyen filmde, hükümet tarafından gizli bir şekilde karantinaya alınan bir bölge söz konusudur. Bölgeyi kaplayan sis nedeniyle de birkaç adım uzaktaki bu yerde ne olup bittiğine dair hiçbir fikirleri yoktur. Fakat inceleme yapmak için giden grup burada insanlığa dair hiçbir izin olmadığını görür ve yeni yaşam biçimleriyle karşılaşırlar. Oldukça doğal bir güzellik sunan bölge aynı zamanda insanlar için de tehlikelidir. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

YouTube, Otomatik Ürün Tanıma Özelliğini Bünyesine Eklemeye Hazırlanıyor 

Netflix Türkiye Nisan 2021 Film Takvimi

Türkiye ‘deki Netflix Abone Sayısı Açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz