Perşembe, Ocak 21, 2021
Ana Sayfa Dijital Bridgefy Nedir? Bridgefy Nasıl Kullanılır?

Bridgefy Nedir? Bridgefy Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda ülkemizde yaşanan deprem felaketleri akıllara çevrimdışı mesajlaşma uygulamalarını getirdi. Bir süredir popülerliğini koruyan bu uygulamalar, acil durumlarda telefon ve internet kilitlenmelerinin de yaşanması nedeniyle ihtiyaç haline geldi diyebiliriz. Üstelik deprem ülkesinde yaşıyorsanız. Bu nedenle, sizler için Bridgefy uygulamasından bahsettik. İşte; ‘Bridgefy nedir’ ?  ‘Brdigefy nasıl kullanılır’ ? ‘Brdigefy ne işe yarar’ ? ‘Brdigefy mesaj gönderme’ . ‘Bridgefy kullanıcı engelleme’ ve ‘Brdigefy avantajları’ tüm detaylarıyla haberimizde.

Nedir, nasıl kullanılır içerikli haber serimizde bu kez Brdigefy uygulamasını ele aldık. A’dan Z’ye tüm özelliklerini fotoğraflarla destekleyerek anlattığımız yazımızda Brdigefy ne işe yarar’ sorusuna cevap verdik. Aynı zamanda, Bridgefy mesaj gönderme’ ve Brdigefy kullanıcı engelleme’ işlemlerini sizler için denedik. Karşınızda; ‘Bridgefy  nedir ? Bridgefy nasıl kullanılır ? ‘Bridgefy avantajları .  

Bridgefy Nedir? 

Bridgefy Nasıl Kullanılır?

Bridgefy; İnternet ve SMS olmadan acil durumlarda yakınlarınızla mesajlaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Bluetooth ve konum servislerinizi açarak 100 metreye kadar olan yakınlarınızla bir afet durumunda, önemli ve acil bir zaman diliminde veya seyahatlerde mesajlaşabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanırken kişi eklemek zorunda kalmıyorsunuz. Diğer Bridgefy kullanıcılarını otomatik olarak algılayarak onlarla birbirinize mesaj göndermenize olanak tanıyor. Çevrimdışı mesajlaşabildiğiniz bu uygulamayı nasıl kullanacağınızdan, avantaj ve dezavantajlarından bahsedelim. İşte; Bridgefy nasıl kullanılır ? Bridgefy ne işe yarar ? Brdigefy mesaj gönderme’. Bridgefy kullanıcı engelleme’ 

Bridgefy Nasıl Kullanılır? 

Brdigefy Mesaj Gönderme

Uygulamaya giriş yapmak için öncelikle, bluetooth’nuzu açıyor ve aşağıda gördüğünüz ‘get started’ yazısına dokunuyorsunuz.

Bridgefy Ayarlar  

Daha sonra ‘complete setup’ yazısına dokunarak uygulamanın kurulumunu gerçekleştiriyorsunuz.    

Bridgefy Mesaj Gönderme

Ardından karşınıza çıkan ekrandan ‘next’ yazan kutucuğa dokunuyor ve uygulamanın cihazınızın konumuna erişim iznini onaylıyorsunuz.  

Bridgefy Mesaj Gönderme

 

Eğer cihazınızın konumu açık değilse uygulama tarafından fotoğrafta gördüğünüz gibi konumunuzu etkinleştirmeniz yönünde uyarılacaksınız. Böyle bir uyarıyla karşılaştığınızda yapmanız gereken sağdaki ‘enable’ yazısına dokunarak konumunuzu etkinleştirmektir.  

Bridgefy Mesaj Gönderme 

Bridgefy Nasıl Kullanılır?

‘Brdigefy mesaj gönderme’ hakkında bahsedecek olursak, öncelikle fotoğrafta sağ üstte okla gösterilen simgeye dokunuyor ve karşınıza çıkan ‘start broadcast mode’ yazan kutucuğa geliyorsunuz.  

Bridgefy Nasıl Kullanılır?

İşte, internete gerek olmadan 100 metreye kadar yakınınızdaki kişilerle böyle mesajlaşabiliyorsunuz. Bridgefy uygulaması üzerinden yakınlarınızla sohbet edebilmek için önemli noktalar; onların da bu uygulamayı kullanıyor olması, birbirinize en az 100 metre mesafede olmanız, bluetooth ve konum servislerini açık tutmanız. 

Brdigefy Ayarlar 

Uygulamada en üstte sağda yer alan üç nokta halindeki simgeye dokunduğunuzda ise ayarlar, ipuçları, uygulamayı paylaşma seçeneklerini göreceksiniz. 

Bridgefy Nasıl Kullanılır?

Share Bridgefy’ yazısına dokunduğunuzda Bridgefy uygulamasını diğer uygulamalar üzerinden yakınlarınızla paylaşabilir ve onların da indirmesini sağlayabilirsiniz.  

Bridgefy Ayarlar
Bridgefy Nasıl Kullanılır? 

Settings’ yazısına dokunduğunuzda ise uygulama ayarlarına geleceksiniz. Buradan fotoğrafta gördüğünüz gibi isminizi ekleyebilirsiniz. 

Bridgefy Mesaj Gönderme

Ayrıca yine ayarlar bölümünden mesaj ayarlarını etkinleştirebilir veya pasife alabilirsiniz. 

Bridgefy Mesaj Gönderme 

Settings’ yazısının yanında yer alan yine üç nokta simgesine dokunduğunuzda engellediğiniz kullanıcı varsa bunları görebilir veya ‘sign out’ yazısına gelerek oturumunuzu kapatabilirsiniz.  

Bridgefy Nasıl Kullanılır?

Bridgefy uygulaması üzerinden yapabileceğiniz bir diğer şey de kullanıcıyı engellemek veya herhangi bir kullanıcıya özel mesaj göndermek. Bunun için ilk olarak mesajlarınıza geliyor ve kişinin isminin üzerine uzun dokunuyorsunuz. Karşınıza, ‘send private message’ ve ‘block this user’ şeklinde iki seçenek çıkacaktır.  

Bridgefy Nasıl Kullanılır?

Send private message’ yazısına dokunduğunuzda bu kullanıcıya özel mesaj atabileceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Gönderdiğiniz mesaj karşı tarafta okunduğunda okla gösterdiğimiz tiklerin rengi yeşil olacaktır. Bu bize whatsapp’ın okundu özeliğini anımsatıyor. Burada sağ üstte gördüğünüz üç nokta simgesine dokunduğunuzda ise karşınıza engelleme ve bu görüşmeyi silme seçenekleri çıkacaktır. 

Bridgefy Nasıl Kullanılır?

‘Blok’ yazısına dokunduğunuzda kullanıcıyı engellersiniz. ‘Delete conversation’ yazısına dokunduğunuzda ise yaptığınız bu özel görüşmeyi silersiniz.  

Bridgefy Mesaj Gönderme

Mesaj metinlerini kopyalamak için de metnin üzerine uzun basmanız gerekiyor. Fotoğrafta gördüğünüz ‘text copied’ yazısı metninizin kopyalandığını ifade ediyor.

Bridgefy Avantajları  

Bridgefy avantajları arasında, daha önce de söylediğimiz gibi en önemli amacı herhangi bir acil durumda, afet anlarında internete gerek olmadan ve telefonları meşgul etmeden yakınlarınızla mesajlaşabilmeniz yer alıyor. Böyle durumlarda hepimizin bildiği ve yakın zamanda yaşadığımız gibi internet bağlantısı kopabiliyor veya yoğun telefon kullanımından dolayı telefonlarda kilitlenme meydana gelebiliyor. Bu durum yakınlarımıza daha geç ulaşmamıza dolayısıyla kendilerinden haber alamayınca yaşadığımız paniğin artmasına neden oluyor. Yoğunluktan dolayı yaşanan kilitlenmeler ise gerçekte telefonu veya interneti kullanma ihtiyacı olan insanların da problem yaşamasına neden oluyor. Bu nokta da Bridgefy vb. uygulamalar önem kazanıyor.

Uygulamanın dezavantajı ise İngilizce olması. Fakat İngilizce dilinin basit ve uygulamayla yapabileceklerinizin kısıtlı olması  Bridgefy’i zor bir uygulama yapmıyor. Yine de Türkçe dilinin de eklenmesi bir kullanıcı olarak benim de tercihlerim arasında yer alıyor. Diğer yandan Bridgefy ile 100 metre içindeki kişilerle mesajlaşabilmek de bana göre uygulamanın dezavantajlarından biri. Bu anlamda geliştirilmesi ve mesafe sınırının ortadan kalkması gerektiğini düşünüyorum.  

Bridgefy uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Trafik Cezalarında ‘Mail’ ile Bilgilendirme Dönemi Başladı!

Apple, ‘iPhone’ ve ‘iPad’lere Çoklu Kullanıcı Desteği Getirmeye Hazırlanıyor

Yıl Başından Bu Yana Yüzde 240 Değer Kazanan Bitcoin, 25 Bin Dolar Sınırına Dayandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR