Xiaomi ’nin yarın resmi olarak tanıtacağı yeni amiral gemisi serisi Mi 11 için 250 binden fazla ön sipariş alındığı bildirildi. Çin’de Jd.com internet sitesi üzerinden yapılan ön sipariş sayısı Xiaomi Mi 11’in ne derece çok beklendiği ortaya çıkarıyor. 

Son dönemlerin gündemden düşmeyen ve merakla beklenen Xiaomi Mi serisi 28 Aralık’ta yani yarın resmi olarak tanıtılacak. Lansmanla birlikte Çin’de satışa çıkacak olan Xiaomi’nin yeni amiral gemisi hakkında ortaya her geçen gün yeni bir bilgi de çıkıyor. 

Geçen günlerde piyasaya değeri 100 milyar doları bulan Xiaomi’nin yeni amiral gemisi yarın tanıtılacak. Bu bağlamda şirketin akıllı telefonu hakkında ortaya pek çok sızıntı ve bilgi de gelmeye devam ediyor. Geçen günlerde Çin merkezli teknoloji üreticisinin tanıtım videosu yayınladığı  Mi 11 serisi, telefonu almayı düşünen tüketicileri de heyecanlandırmıştı. Ancak dün ortaya çıkan bilgiler Xiaomi Mi 11’in kutusunun içinden şarj adaptörü çıkmayacağı yönündeydi. Çinli şirket daha sonra ortaya çıkan bu bilgiyi doğrulamış ve cihazın içinden adaptör çıkmayacağı bu şekilde kesinleşmişti.

Her ne kadar kutunun içinden adaptör çıkmayak olsa da, Çin merkezli Xiaomi’nin yeni amiral gemisi serisi büyük merak ve heyecanla bekleniyor. Bu bağlamda ortaya çıkan yeni bir haber bu yorumu da netleştirmiş durumda. Mi 11’in tüketici beğenisine sunulmasına saatler kala Çin’in en büyük tedarikçilerinden olan Jd.com’da Xiaomi Mi 11 ön sipariş sayısının 250 bini aştığı aktarıldı. Açıklanan sayının sadece Jd.com olduğu ve bu göz önüne alındığında Çin’de cihazın ne derece beklendiği ortaya çıkmış oluyor.

Xiaomi Mi 11 serisi adaptörsüz geliyor

Çin’in popüler sosyal medya platformu Weibo’da yapılan bir paylaşım dün öğle saatlerinde Xiaomi’nin yeni akıllı telefonu hakkında akıllara yeni bir soru getirmişti. Weibo’da bir kullanıcının yaptığı bir paylaşımda Mi 11’in kutusunun iPhone 12 kutusuyla yan yana çekilmiş bir görüntüsü bulunuyordu. İki kutunun kalınlığının neredeyse aynı olduğu görsel, şarj adaptörü içinden çıkmadığı için incelen iPhone 12’yi akıllara getirdi. Bu bağlamda Mi 11’in de kutusundan adaptör çıkmayacağı iddiaları güçlendi. Oysa ki Xiaomi bundan birkaç hafta önce Apple’a kutuya şarj adaptörü koymadığı için gönderme yapmıştı. Bu hareketin ardından Xiaomi’nin bu hareketi pek çok tüketiciyi kızdırmıştı.

Xiaomi tarafından yapılan bir resmi açıklamayla da Xiaomi Mi 11’in kutusundan adaptör çıkmayacağı doğrulanmış oldu. Her ne kadar adaptörsüz gelse de Xiaomi Mi 11’in de tıpkı iPhone 12 gibi satışlarda başarı göstereceği düşünülüyor. Bugün ortaya çıkan Mi 11’in ön sipariş adedi de durumun bu yönde ilerleyeceğine işaret ediyor. Konu hakkında yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi CEO’su, ‘Mi 11’ Ailesinin Kutudan Şarj Adaptörü Olmadan Çıkacağını Doğruladı 

Xiaomi Mi 11 ‘in Geekbench Sonuçları Belli Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz