CD Projekt Red Dava Açıklama
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Video-oyunu geliştiricisi ‘CD Projekt Red’, ‘Cyberpunk 2077’ oyununun konsollarda sistem hatalarına neden olduğu gerekçesiyle şirkete açılan toplu dava ile ilgili ilk kez açıklama yaptı. Şirket, açıklamasında davadaki iddialara karşı kendini savunmak için güçlü adımlar atacağına işaret etti. 

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenen ‘Cyberpunk 2077’, nihayet 10 Aralık tarihinde yayınlanarak çıkış yaptı. Son yılların en iyi çıkış yapan oyunlarından biri olan ve ilk 10 günde 13 milyon kopya satan ‘Cyberpunk 2077’nin yayınını, özellikle oyun konsollarındaki bir dizi sistem hatası izledi. Sony ve Microsoft, PlayStation ve Xbox oyun konsollarında oyunun iadesine başlanacağını açıkladı. ‘CD Projekt Red’ de benzer şekilde, oyunun fiziksel kopyalarının iadesine başlanacağını duyurdu. Bunun üzerine; geliştirici ve yayıncı şirkete, ‘Cyberpunk 2077’ oyununun sistem hataları ile dolu çıkışı nedeniyle toplu dava açıldı.   

Davayı açan ‘Rosen Law’ isimli hukuk bürosu; stüdyo yönetiminin, oyunun piyasaya sürülmeden önceki durumu konusunda yatırımcıları yanlış yönlendirdiğine işaret etti. Bununla birlikte; ‘CD Projekt Red’in, oldukça fazla sayıda sistem hatası nedeniyle ‘Cyberpunk 2077’nin ‘PlayStation 4’ ve ‘Xbox One’da neredeyse oynanamaz hale geldiğini gizlediği iddia edildi. Ayrıca, hissedarların çevrim içi bir form doldurarak davaya katılabileceği dile getirildi. Yaşanan gelişmeler sonrası; CD Projekt Red,Cyberpunk 2077’ oyunu için kendisine açılan toplu dava ile ilgili ilk kez açıklama yaptı.  

‘CD Projekt Red’, dava içerisinde yer alan iddialara karşı “güçlü adımlar” atmaya hazırlanıyor

CD Projekt Red Dava

Davanın ‘CD Projekt Red’in yatırımcıları yanıltarak zarar uğramalarına neden olduğu gerekçesiyle açıldığını doğrulayan şirket, bu iddialara karşı kendisini savunmak için güçlü adımlar atacağını belirtti. Açıklamada ayrıca; davanın, talep edilen maddi hasar miktarını spesifik olarak bildirmediğinin de altı çizildi. ‘CD Projekt Red’ yönetiminin, dava içerisindeki iddialara yönelik ne tür adımlar atacağı ise henüz net olarak bilinmiyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘CD Projekt Red’e ‘Cyberpunk 2077’ Oyununun Hatalarla Dolu Çıkışı Nedeniyle Toplu Dava Açıldı!

CD Red Project’e Cyberpunk 2077 için Toplu Dava Açılıyor

Cyberpunk 2077, Tüm Sistem Hataları ve Yaşanan İade Sürecine Rağmen 13 Milyon Kopya Sattı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz