7 yıldır çıkışı merak ve heyecanla beklenen Cyberpunk 2077 ’nin konsol tarafında yaşanan sıkıntılarının ve eleştiri oklarının hedefi olmasının üstüne, geliştirici CD Red Project ‘e dava açılacağı ifade ediliyor.

Pek çok oyunsever tarafından heyecanla beklenen Cyberpunk 2077, 3 ertelemenin ardından 10 Aralık’ta resmi olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Hem PC hem de konsol için yayınlanan oyun PC tarafında pek eleştiri almasa da konsol tarafında yaşanan ciddi hatalar pek çok sorun yaşattı. Hatta Sony, oyunu PS Store’dan kaldırıp dileyenlere para iadesi yapılacağını belirtmişti. Daha sonra benzer bir hareket Microsoft’tan da gelmişti. CD Red Project de yaşanan hataları kabul edip özür dilemiş ve şubat ayında iki büyük yamanın geleceğini aktarmıştı. Hatta şirket dileyen herkese oyunun iade edileceğini de belirtmişti. 

Yaşanan bu ciddi sıkıntıların ardından gündeme sık sık eleştirilerle gelen Cyberpunk 2077’nin şimdi ise davalık olacağı ifade ediliyor. The New York Times’ın haberine göre, Varşova’da bulunan hukukçular ve yatırımcılar görüşmelere devam ediyor. Görüşmelerin odak noktasının ise geliştirici şirkete karşı toplu bir dava açma olduğu aktarılıyor. 

Cyberpunk 2077 için CD Red Project ‘e dava 

CD Red Project’in yatırımcıları arasında da bulunan Mikolaj Orzechowski, yaptığı açıklamalarda, kendi şirketlerinin hukuk bölümleriyle beraber toplu bir dava açmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Söz konusu davanın 286 nolu kanuna dayandırılacağı ve bu kanunun finansal fayda sağlamak amacıyla hatalı bilgi verme durumunu ele aldığı aktarıldı.

Bunun yanı sıra, New York’ta bulunan hukuk şirketi Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz’in de CD Red Project SA’ya karşı genel bir dava açmak için çalışmalarını başlattığını açıkladı. Ayrıca söz konusu durum sebebiyle kayıp yaşayan yatırımcıları da kendileriyle iletişime geçme çağrısında bulundu. 

Her ne kadar PC tarafında, konsolda yaşanan büyük sıkıntılar yaşanmasa da eleştirilerin hedefinden kurtulamayan Cyberpunk 2077’nin bekleneni veremediği gibi bir de geliştirici şirkete daha fazla sorun yaşatacak gibi görünüyor. Bakalım önümüzdeki dönemlerde oyun ve geliştirici şirket için ne gibi durumlar yaşanacak. 

İlginizi Çekebilir:

‘CD Projekt Red’ten ‘Cyberpunk 2077’ Oyununun İadesi ile ilgili Yeni Açıklama! 

Microsoft, ‘Xbox’ Oyun Konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ İçin İade Politikasını Genişlettiğini Açıkladı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz