Cyberpunk 2077 Sistem Hataları

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenen ve nihayet 10 Aralık tarihinde yayınlanan ‘Cyberpunk 2077’, tüm sistem hataları ve yaşanan iade sürecine rağmen ilk 10 gününde 13 milyon kopya sattı. Söz konusu rakamın, şirketin oyundan toplamda 780 milyon dolar hasılat elde ettiği anlamına geldiği ifade edildi.  

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenen ve nihayet 10 Aralık tarihinde yayınlanarak çıkış yapan ‘Cyberpunk 2077’, son yılların en iyi çıkış yapan oyunlarından biri olmuş ve yayınlandığı platformlarda rekorlara imza atmıştı. Fakat oyunun çıkışını, oyun konsollarındaki sistem hataları izlemişti. Bunun üzerine; Sony ve Microsoft, ‘PlayStation’ ve ‘Xbox’ oyuncuları için para iadesi yapmaya başlayacağını açıklamıştı. Benzer şekilde, oyun geliştiricisi ‘CD Projekt Red’ de fiziksel kopyaların iadesini yapmaya başladığını duyurmuştu.

Aktarılan detaylara göre; satışa çıkmadan 8 milyon ön sipariş alan Cyberpunk 2077, sistem hataları ile ilgili tüm tartışmalı gündemine rağmen ilk 10 gününde 13 milyon kopya sattı. Söz konusu rakamın, şirketin oyundan elde ettiği 780 milyon dolarlık hasılata tekabül ettiği ifade edildi. Bu rakama yakın 2 örnek, ‘Red Dead Redemption 2’ ve ‘Call of Duty: Modern Warfare’dıRockstar, ‘Red Dead Redemption 2’den çıkış yaptığı ilk hafta sonu 725 milyon dolar gelir elde etmişti. ‘Call of Duty: Modern Warfare’ ise ilk 3 gününde, 600 milyon dolarlık bir hasılatı görmeyi başarmıştı.  

‘Cyberpunk 2077’ oyununun satış rakamları, yatırımlara potansiyel etkisi nedeniyle paylaşıldı 

Cyberpunk 2077 Satış Rakamları

Diğer yandan; çoğunlukla birçok video-oyunu şirketi, oyun iyi bir ivme yakalayamadığı zaman satış rakamlarını paylaşmayı reddediyor. Fakat ‘Cyberpunk 2077’ oyununun satış rakamları noktasında başka bir faktörün yer aldığı ifade ediliyor. Şirketin yönetim kurulunun, satışları yatırımlarla ilgili potansiyel etkisi nedeniyle güncel bir rapor halinde açıklamaya karar verdiği dile getiriliyor. Sony’nin, oyunu ‘PlayStation Store’dan kaldırarak para iadesine başlamasının ardından ‘CD Projekt Red’ hisselerinin, yüzde 22’lik bir düşüş yaşadığı ve piyasa değerinin, 1.8 milyar dolar azaldığı da biliniyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

CD Red Project’e Cyberpunk 2077 için Toplu Dava Açılıyor

‘CD Projekt Red’ten ‘Cyberpunk 2077’ Oyununun İadesi ile ilgili Yeni Açıklama! 

Microsoft, ‘Xbox’ Oyun Konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ İçin İade Politikasını Genişlettiğini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz