PlayStation 5 Satış Adedi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Digitimes, ‘PlayStation 5’ oyun konsolunun ilk 1 ay içerisindeki satış adedi ile ilgili yeni bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapora göre; teknoloji basınında geniş yankı uyandıran konsol, çıkışından sonraki ilk 4 hafta içerisinde toplamda 3.4 milyon adet sattı. Söz konusu rakamın, ‘PlayStation’ tarihinin ilk 1 aydaki en iyi satış adedine tekabül ettiği ifade edildi.  

Digitimes, Kasım ayında tanıtılan ve teknoloji basınında geniş yankı uyandıran ‘PlayStation 5 (PS5)’ oyun konsolunun ilk 1 ay içerisindeki satış adedi ile ilgili yeni bir rapor hazırladı. Hazırlanan rapora göre; konsolun piyasaya sürülüşünü takip eden ilk 4 hafta içerisinde, toplamda 3.4 milyon adet ‘PS5’ satıldı. Söz konusu rakamın, ‘PlayStation’ tarihinin ilk 1 aydaki en iyi satış adedine ve ‘PlayStation’ oyun konsolları arasındaki en hızlı yükselişe tekabül ettiği ifade edildi.  

Diğer yandan raporun, sektör kaynaklarından edinilen bilgilerle oluşturulduğu dile getirildi. Konuya ilişkin Sony tarafından yapılmış herhangi bir resmi açıklama bulunmadığının da altı çizildi. Yapılan tahminler ise Sony’nin, ‘PS5’ ile 2021 yılında daha da iyi satış rakamlarına ulaşacağına işaret etti. Yeni yılda teknoloji devinin, toplamda 16.8 milyon ile 18 milyon adet aralığında bir ‘PS5’ satış rakamına ulaşmasının beklendiği belirtildi.  

‘PS5’ stokları, Türkiye’de de satışa sunulduğu ilk günden tükenmişti 

PS5 Stokları

Bununla birlikte; Sony’nin, stok önceliğini Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarına vermiş olduğu da biliniyordu. 2021 yılında, Asya pazarında da stok sorunu yaşanmayacağı ve şirketin bu pazardaki açığı kapayacağı ifade edildi. Öte yandan; 8 bin 299 liralık bir fiyat etiketiyle kullanıcı beğenisine sunulan ‘PS5’ oyun konsolunun stokları, Türkiye’de de satışa sunulduğu ilk günden tükenmişti. Stokların, ‘PS5’in sınırlı sayıda satışa sunulmuş olması nedeniyle hızlıca tükendiği tahmin edilmişti. Bu gelişmeden kısa bir süre sonra; Sony CEO’su Jim Ryan da üretilen tüm ‘PS5’lerin, satışa sunulmasının ardından kısa bir süre içerisinde tükendiğini açıklamıştı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

PlayStation 5 Stokları, İlk Günden Tükendi! 

Sony CEO’su, Üretilen Tüm PS5’lerin Tükendiğini Açıkladı

Caviar, 20 Kilogram Altın ile Kaplanan PS5 Modelini Tanıttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz