Cyberpunk 2077 Toplu Dava

Geliştirici ve yayıncı şirket ‘CD Projekt Red’e, ‘Cyberpunk 2077’ oyununun sistem hataları ile dolu çıkışı nedeniyle toplu dava açıldı. ‘Rosen Law’ isimli hukuk bürosu, yatırımcıların davaya katılımını talep etti. 

Nisan ayından bu yana toplamda 3 kez ertelenen ‘Cyberpunk 2077’, nihayet 10 Aralık tarihinde yayınlanarak çıkış yaptı. Son yılların en iyi çıkış yapan oyunlarından biri olan ve ilk 10 günde 13 milyon kopya satan ‘Cyberpunk 2077’nin yayınını, özellikle oyun konsollarındaki bir dizi sistem hatası izledi. Bunun üzerine Sony ve Microsoft, PlayStation ve Xbox oyun konsollarında oyunun iadesine başlanacağını açıkladı. ‘CD Projekt Red’ de benzer şekilde, oyunun fiziksel kopyalarının iadesine başlanacağını duyurdu. Yaşanan gelişmeler sonrası; geliştirici ve yayıncı şirkete, ‘Cyberpunk 2077’ oyununun sistem hataları ile dolu çıkışı nedeniyle toplu dava açıldı.  

‘Bloomberg’in haberine göre; ‘Rosen Law’ isimli bir hukuk bürosu, ‘CD Projekt Red’e karşı toplu dava açtığını duyurdu. Büro; stüdyo yönetiminin, oyunun piyasaya sürülmeden önceki durumu konusunda yatırımcıları yanlış yönlendirdiğine işaret etti. Bununla birlikte; ‘CD Projekt Red’in, oldukça fazla sayıda sistem hatası nedeniyle ‘Cyberpunk 2077’nin ‘PlayStation 4’ ve ‘Xbox One’da neredeyse oynanamaz hale geldiğini gizlediği iddia edildi. ‘Rosen Law’ tarafından açılan davanın, henüz bir baş davacısı olmadığının da altı çizildi. Firma, hissedarların çevrim içi bir form doldurarak davaya katılabileceğini dile getirdi. 

Söz konusu toplu dava, ‘Cyberpunk 2077’ nedeniyle ‘CD Projekt Red’ için açılan ilk dava oldu

CD Projekt Red

Diğer yandan; söz konusu toplu dava, ‘Cyberpunk 2077’ nedeniyle ‘CD Projekt Red için açılan ilk dava oldu. Kısa bir süre önce şirketin merkez ülkesi Polonya’daki yatırımcıların da yasal işlem başlatmayı düşündükleri iddia edilmişti. ‘Rosen Law’ tarafından açılan dava; ‘CD Projekt Red’in, oyunun ilk 10 günde 13 milyon kopya sattığını açıklamasının hemen ardından geldi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Cyberpunk 2077’ Oyununun Konsollardaki Çökme Sorununu Azaltan 1.06 Yaması Yayınlandı! 

Cyberpunk 2077, Tüm Sistem Hataları ve Yaşanan İade Sürecine Rağmen 13 Milyon Kopya Sattı 

‘CD Projekt Red’ten ‘Cyberpunk 2077’ Oyununun İadesi ile ilgili Yeni Açıklama! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz