Clubhouse Davet Kodu
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Kısa bir süre önce iOS sürümünden sonra Android versiyonunu da kullanıcı beğenisine sunan Clubhouse, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı yeni bir paylaşımda yakın zamanda davet kodu olmadan kullanıcı kabul etmeye başlayacağına işaret etti. Davet kodu zorunluluğunun kalkmasıyla birlikte; popüler sesli sohbet platformu kullanıcılarının, Clubhouse’a herhangi bir ön şart olmadan giriş yapabileceği kaydedildi.  

Sesli sohbet platformu Clubhouse, dünya geneline yayılan COVID-19 salgınına bağlı olarak yapılan sosyal izolasyon çalışmaları sonrası popülaritesini önemli oranda artırmıştı. Başlangıçta yalnızca ‘iOS’ kullanıcılarının beğenisine sunulan uygulamanın Android versiyonu da kısa bir süre önce tüm dünyada yayınlanmıştı. Fakat kullanıcıların, hala platforma erişim sağlayabilmek için davet kodu almaları gerekiyordu. Bu nedenle, halihazırda Clubhouse kullanıcısı olan birinden davet kodu alınmadan platforma erişilemiyordu. Bu durum, Clubhouse’un erişilebilirliğini önemli ölçüde kısıtlıyordu.  

Platform, kısa bir süre önce geliştiriciler ve kullanıcıları bir araya getiren ‘Town Hall’ isimli yeni bir etkinlik düzenledi. Etkinliğin, Clubhouse’un dünya genelinde yayınlanmasının etkilerini ve Android sürümünün yayınlanmasından bu yana kullanıcıların neler deneyimlediğini tartışmak üzere düzenlendiği belirtildi. ‘Town Hall’un sona ermesinin ardından Clubhouse, resmi Twitter hesabı üzerinden davet kodu zorunluluğunun ortadan kaldırılacağına işaret eden yeni bir paylaşım yaptı. Platform ayrıca, kullanıma sunulmasından bu yana Android sürümünün 2 milyon kullanıcıya ulaştığını dile getirdi. Geliştiricilerin, davet kodu zorunluluğunu kaldırarak daha genel kullanıma uygun bir sürümü bu yılın yaz aylarında yayınlamayı hedeflediklerinin de altı çizildi.  

Davetiye zorunluluğunun kalkmasıyla Clubhouse kullanıcıları, ön şart olmadan platforma girebilecek

Clubhouse Davetiye

Aktarılan detaylara göre; davetiye zorunluluğunun ortadan kalkmasıyla birlikte Clubhouse kullanıcıları, halihazırda platform kullanıcısı olan birinden kod istemek zorunda kalmayacak. Uygulamanın genel sürümünün yayınlanması, tüm kullanıcıların platforma erişim sağlayabilmesini mümkün kılacak. Bununla birlikte; yayınlanacak olan yeni güncellemeler, içerik ve bildirimlerin keşfedilmesine de odaklanacak ve platformda daha az görünür olacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Clubhouse Uygulamasının Android Sürümü, Tüm Dünyada Yayınlandı! 

1,3 Milyon Clubhouse Kullanıcı Verisi Sızdırıldı!

Clubhouse, İçerik Üreticilere Bağış Yapılabilmesini Mümkün Kılan Yeni Bir Özellik Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz