Huawei MateView Monitör

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, kendi geliştirdiği ‘HarmonyOS’ işletim sisteminin tanıtımına da yer verdiği online bir etkinlikte ‘MateView’ isimli ilk amiral gemisi monitör modelini görücüye çıkardı. Çok çeşitli akıllı özellikleri destekleyen monitörün, gerçek hayattaki renkleri aslına uygun olarak yeniden ürettiği ve 4K+ Ultra HD çözünürlük sunduğu belirtildi.  

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği online bir etkinlikte ‘HarmonyOS’ işletim sistemi, ‘Watch 3’ akıllı saat serisi, yeni ‘MatePad’ tablet serisi ve ‘FreeBuds 4’ kablosuz kulaklık modeli yanında ‘MateView’ isimli ilk amiral gemisi monitör modelini de tanıttı. Cihazın, çok çeşitli akıllı özellikleri desteklediği belirtildi. Aktarılan detaylara göre; Huawei MateView, ekranda en küçük ayrıntıların bile aslına uygun olarak yeniden üretildiği üstün bir görüntüleme deneyimi sunmayı hedefliyor. 3840×2560 piksel doğal çözünürlüğü destekleyen 28.2 inç boyutundaki panel, 3:2’lik bir oranla geliyor. Fabrikada profesyonel olarak kalibre edilen her monitör, sRGB modunda ΔE <1 ve DCI-P3 modunda ΔE <2 renk doğruluğu derecesine ulaşıyor. “VESA DisplayHDR 400” sertifikasına da sahip olan cihaz ile kullanıcılar, görüntüdeki daha koyu alanlarda gizlenen ayrıntıları fark etmekte sorun yaşamıyor. Kullanıcılar ayrıca, DCI-P3 renk gamının yüzde 98’ini ve sRGB renk gamının yüzde 100’ünü destekleyen MateView ile ekranda oldukça yüksek renk genişliğine ulaşabiliyor.  

Bununla birlikte, Huawei MateBook ailesindeki birçok dizüstü bilgisayar ekranı gibi Huawei MateView da “TÜV Rheinland Düşük Mavi Işık” ve “Flicker Free” sertifikaları ile zararlı ışık emisyonlarını etkili bir şekilde filtrelemeyi ve ekran titremelerinin neden olduğu olası göz yorgunluğunu azaltmayı vadediyor. Cihaz ayrıca; yalnızca kablo bağlantılarını desteklemekle kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların cep telefonlarını, dizüstü bilgisayarlarını ve tabletlerini monitöre kablosuz olarak bağlamalarına da olanak tanıyor. Ürün, akıllı telefon OneHop yansıtmasını ve kullanıcıların ‘Masaüstü Modu’nu kablosuz olarak başlatmasını da destekliyor. Bu mod ile kullanıcılar, akıllı telefonlarının bilgi işlem gücünden tam olarak yararlanabiliyor ve büyük ekranda nihai üretkenlik deneyiminin keyfini çıkarabiliyor. 

Monitörün arkasında ise iki USB-C bağlantı noktası, iki USB-A bağlantı noktası, bir HDMI bağlantı noktası, bir Mini DisplayPort ve bir 3.5 mm ses jakı bulunuyor. MateView’a bağlı fareler ve klavyeler, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi bağlı cihazlar için giriş ve gezinme çevre birimleri olarak kullanılabiliyor ve kullanıcıların tüm çevre birimlerini yeniden takmak zorunda kalmadan birden fazla cihaz arasında esnek bir şekilde geçiş yapmalarına olanak tanıyor. Bunun için kullanıcıların, bir USB-C bağlantı noktası üzerinden MateView’a yeni cihaz takması yeterli oluyor.  

Huawei MateView, ilk kez yüksekliği ayarlanabilir montaj aparatı ile kullanıcı beğenisine sunuluyor

Huawei MateView

Diğer yandan; Huawei MateView, ünlü ressam Wassily Kandinsky’nin kompozisyonlarından ve “Fütürizm” kavramından ilham alıyor. Cihaz, geleneksel monitörlerdeki hacimli arka plakaları terk ediyor ve bunun yerine geometrik bir tasarıma sahip ve ince ayrıntılarla dolu minimalist bir görünüm için yenilikçi bir manyetik arka panel kullanıyor. Monitör ayrıca, kullanıcılara son derece sürükleyici bir izleme deneyimi sunmak için yüzde 94 ekran-gövde oranı ile geliyor. 

Bununla birlikte; Huawei MateView, ilk kez yüksekliği ayarlanabilir entegre montaj aparatı ile kullanıcı beğenisine sunuluyor. Monitörün ana kartı, tasarım gereği panelden ayrılarak kullanıcıların tek parmakla yükseklik ve eğimlerini tercihlerine göre ayarlamalarına olanak tanıyor. Huawei; bu hassas mühendisliğin, herhangi bir masa alanını sorunsuz ve güzel bir şekilde tamamlayabilen bir monitörle sonuçlandığına işaret ediyor.  

Sezgisel olmayan bir ekran ayarları menüsü (OSD) ile gelen geleneksel monitörlerin aksine Huawei MateView, kullanıcıların giriş kaynağı ve ses seviyesi gibi çeşitli ekran ayarlarını kolayca yapabilmeleri için kullanıcı dostu bir dokunmatik arayüz sunan Huawei Smart Bar ile geliyor. Standın içine yerleştirilmiş iki adet yüksek güçlü önden çıkışlı hoparlör, yansımadan kaynaklanan kalite kaybını en aza indirmeyi hedefliyor. Yerleşik gürültü azaltma algoritmalarını ve dört metre uzaktan ses alımını destekleyen iki mikrofon da standa entegre ediliyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei, Yeni ‘FreeBuds 4’ Kablosuz Kulaklık Modelini Tanıttı! 

Huawei, Kendi Geliştirdiği HarmonyOS İşletim Sistemini Tanıttı! 

HarmonyOS ile Gelen İlk Akıllı Saat Huawei Watch 3 ve Yeni MatePad Tablet Serisi Tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz