Okuma Süresi
2 dakika
Counter-Strike’ın beklenen güncellemesinin çok yakında oyuncularla buluşabileceği iddia edildi.
Dünyaca ünlü oyunlardan birisi olan Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), yıllardır beklenen ve konuşulan güncellemesi ile yeniden gündemde. Dünyanın en çok oynanan ve oynaması ücretsiz çevrimiçi FPS oyunlarından birisi olan CS:GO’nun yıllardır beklenen Source 2 güncellemesinin sonunda hazır olduğu iddia edildi. Söz konusu iddiaya göre oyunun güncellemesi çok kısa bir süre içerisinde oyuncularla buluşabilir. İşte detaylar!

Yeni Oyun Motoru Geliyor

Dünya çapında oynanan ve sevilen FPS oyunlarından birisi olan CS:GO ile ilgili ortaya atılan önemli bir iddia, oyuncuları heyecanlandırmaya yetti. Ünlü e-spor sunucularından birisi olan Richard Lewis, yapmış olduğu bir açıklama ile Valve’nin CS:GO için çok kısa bir süre içerisinde sunulacak büyük bir güncelleme hazırladığını iddia etti. Ve eğer Lewis’ın bu iddiaları doğru ise CS:GO deneyiminin ciddi bir şekilde değişeceği düşünülüyor. Bundan kısa bir süre önce Source 2 oyun motoruna geçiş yapan Valve’nin CS:GO cephesinde de bu oyun motoruna geçileceği iddia ediliyor. Hatta Valve’nin Amerika’daki bazı profesyonel oyuncuları çağırarak testlere başlaması, yeni CS:GO’nun yakında gün ışığına çıkacağı iddialarını güçlendiriyor diyebiliriz.

Eşleştirme Sistemi Geliştiriliyor

Richard Lewis’in iddialarına göre Valve, Source 2 oyun motorunun yanı sıra oyundaki bazı teknik bölümlerde de değişiklikler olacak. Bu değişikliklerden bazıları; eşleştirme sisteminin geliştirilmesi, FACEIT ve ESEA gibi üçüncü taraf eşleştirme platformlarını andıran deneyimlerin sunulması gibi yenilikler denilebilir. Bu arada gelecek olan yeni güncelleme ile oyuncuların çevrimiçi karşılaşmaya katılma sürelerinin kısalması bekleniyor. Diğer yandan Valve’ın sunucuların tick rate’ini 64 yerine 128’e çıkarmaları ve online maçlarda daha az gecikme yaşanması da güncellemeden beklenenler arasında. Tabii ki Source 2’nin performans ve görüntü kalitesini de olumlu bir şekilde etkileyeceğinin beklendiğini de söylemeyi unutmayalım. Ve sonuç olarak tüm bunlar bir araya geldiğinde Valve CS:GO’nun oyunculara yepyeni bir oyun tadı sunacağı aşikar.

Yeni Bir Oyun mu Yoksa Yalnızca Güncelleme mi?

Bu arada bir de NVIDIA’nın kaynak kodlarını inceleyen bağımsız geliştiriciler, “Counter – Strike 2” adlı bir oyun profiline rastladılar. Bu durum kimi analistler tarafından şirketin yeni bir Counter – Strike oyunu geliştirme ihtimali olarak yorumlandı. Kimi analistler ise yalnızca bir güncelleme olduğu iddiasında ısrarcı. Sonuç olarak dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Counter-Strike’ın, önümüzdeki günlerde video oyun dünyasında yine en çok konuşulan oyun haline geleceği açık gibi duruyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz