Huawei Enjoy 10e

Google servislerini kullanamaması yüzünden sorunlar yaşayan Huawei, yeni uygun fiyatlı cep telefonu Huawei Enjoy 10e modelini tanıttı. 

Amerika ile yaşadığı sorunlar yüzünden bir süredir Google servislerini kullanamayan Huawei, kendi servislerini oluşturmaya ve yükselişte olduğu cep telefonu piyasasından vazgeçmeyi düşünmüyor. Yeni tanıttığı Huawei Enjoy 10e modeli uygun fiyatı ve şık tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor.  

Huawei Enjoy 10e teknik özellikler 

Huawei Enjoy 10e teknik özellikler 

Yeni tanıtılan Huawei cep telefonu Enjoy 10e’nin 5000 mAh’lik oldukça büyük bir bataryası bulunmakta. Aynı zamanda bu büyük bataryasını 10 W’lık hızlı şarj özelliği ile destekliyor. Orta sınıf olarak tanımlayabileceğimiz Enjoy 10e’nin işletim sistemi ise Android 10 tabanlı, EMUI 10. Google servislerini kullanamayan cep telefonu Huawei’nin kendi servislerini kullanmakta. 

6.3 inçlik, HD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan Enjoy 10e, damla çentik formunda bir ön kameraya sahip. Ön kamerasının büyüklüğü 8 MP. Arka tarafında ise 2’li bir kamera sistemine sahip. Huawei Enjoy 10e’nin ana kamerası 13 MP büyüklüğünde ve f değeri 1.8. F değeri sayesinde orta sekment olan bu cihaz rakiplerinden gece çekimi noktasında öne geçebilir. Huawei Enjoy 10e’nin ana kamerasına 2 MP’lik alan derinliği efekti sağlayan yardımcı kamera eşlik ediyor.  

Orta sınıf olan Enjoy 10e, işlemci noktasında MediaTek MT6765 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 4 tane ARM Cortex 53 mimarisine sahip olan, 1.8 GHz hızlarına çıkabilen çekirdekten ve 4 tane yine ARM Cortex 53 mimarisini kullanan, 2.3 GHz frekans hızlarına çıkabilen çekirdekten, toplamda 8 çekirdekten oluşan bir işlemci. Grafik birimi olarak ise PowerVR GE8320 kullanıyor. Huawei Enjoy 10e bu işlemcisi ile birlikte 4 GB belleğe ve 512 GB depolama alanına sahip.  

Huawei Enjoy 10enin fiyatı ne? 

Huawei’nin telefonu Enjoy 10e alışılmış Huawei arka taraf renklendirmesine sahip olarak geliyor. Beyaz, yeşil ve siyah olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunuyor. Yeni tanıtılan modelin ülkemizde satışa gelip gelmeyeceği bilinmiyor olsa da Çin fiyatı açıklanmış durumda. 5 Mart tarihinde Çin’de satışa çıkacak olan cihazın satış fiyatı 999 yuan (885 Türk lirası) olarak belirlendi.  

1 YILDIR MAĞARADA YAŞAYAN ADAM (RÖPORTAJ ADAM ÖZEL HABER) – DigiToll #4

Huawei Mate Xs tanıtıldı!

Bu sefer Huawei, ABD’yi casuslukla suçladı!