Deezer İyi Hisset

Deezer, moral desteğine ihtiyaç duyan kullanıcıların bu ihtiyaçlarını karşılamak için ‘İyi Hisset’ kanalını kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Kanala; mobil uygulama, Deezer resmi web sitesi veya masaüstü uygulaması üzerindeki ‘Müzik’ sekmesi aracılığıyla ulaşılabildiği ifade edildi. 

Deezer’ın Mayıs ayında gerçekleştirdiği küresel bir anket çalışması; insanların COVID-19 salgınının neden olduğu karantina çalışmalarının ilk dalgasında, kendilerini daha iyi hissettirecek melodilere yöneldiğini gösterdi. Katılımcıların yaklaşık yüzde 90’ı, sesli içeriklerin duygusal durumlarını iyileştirmelerine yardımcı olduğunu ifade etti. Platform; sosyal izolasyon çalışmaları kapsamında, geçen Mart ayında da dinleyicileri karantina sürecinde desteklemek için özel bir “Evde Kal” kanalı hazırlamıştı.  

Lansmandan yalnızca bir hafta sonra; “Sleep (Uyku)” gibi çalma listelerinin dinlenme oranı, yüzde 121 artmıştı. “İyi Hisset” listesi ise Türkiye’de en çok dinlenen 10 çalma listesi arasına girmeyi başarmıştı. Bu nedenle Deezer, gün içinde moral desteğine ihtiyaç duyan dinleyicilerin bu ihtiyaçlarını karşılamak için İyi Hisset kanalını kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. 

Deezer ‘İyi Hisset’ kanalı, pandemi sürecinin çok daha kolay atlatılabilmesine yardımcı olmayı hedefliyor

Deezer İyi Hisset Kanalı

Aktarılan detaylara göre; Deezer ‘İyi Hisset’ kanalı içerisinde ‘Happy Hits’ gibi dinleyicilerin modunu yükselten ve daha iyi hissetmelerini sağlayan listeler, iç huzuru bulmaya yardımcı olacak doğa sesleri koleksiyonları, rehberli yoga, meditasyon, ‘soundscape’ler ve gevşemeye ve kolaylıkla uyumaya yardımcı olacak ‘Bedtime ASMR’ gibi çalma listeleri yer alıyor. Kullanıcılar ayrıca; Jameela Jamil ‘iWeigh’, ‘Happy Place’ veya ‘Food for Thought’ gibi ilham verici ‘podcast’ yayınları ve dünyaca ünlü 6 megastar tarafından Deezer dinleyicileri için hazırlanan ‘Escape with Ava Max’ veya ‘Chill Vibes with Wizkid’ gibi VIP çalma listelerine de ‘İyi Hisset’ kanalı üzerinden erişim sağlayabiliyor.  

Kanala; mobil uygulama, Deezer resmi web sitesi veya masaüstü uygulamasındaki ‘Müzik’ sekmesi üzerinden ulaşılabildiği belirtiliyor. Şirket; söz konusu hamle ile kullanıcıların, pandemi sürecini çok daha kolay bir şekilde atlatabilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

RTÜK Uyardı: “Deezer ve Tidal 72 Saat İçinde Lisans Başvurusu Yapmalı”

Deezer, Salgın Döneminde Müzik Dinleme Oranının Yüzde 190 Arttığını Açıkladı

Deezer Türkiye’deki Kullanıcılarına Hem Yerli Hem de Yabancı Podcast’leri Ücretsiz Sunuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz