Pazartesi, Ağustos 2, 2021
Ana SayfaTeknolojimacOS Big Sur Güncellemesi, Bazı Modellerde Siyah Ekran Sorununa Neden Oluyor 

macOS Big Sur Güncellemesi, Bazı Modellerde Siyah Ekran Sorununa Neden Oluyor 

Kısa bir süre önce yayınlanan ‘macOS Big Sur’ güncellemesi, 2013 ve 2014 model 13 inç MacBook Pro’larda siyah ekran sorununa neden oluyor. Kullanıcıların ‘Reddit’ ve ‘Apple Destek’ forumları üzerinden aktardığı detaylara göre; söz konusu modeller, yeni sürümü yüklerken siyah ekranda kalıyor ve bu aşamadan sonra sıfırlama işlemi de yapılamıyor.  

Apple, kısa bir süre önce ‘M1’ işlemcili yeni ‘MacBook’ modellerini tanıttığı etkinlikten hemen sonra ‘macOS’ işletim sisteminin ‘Big Sur’ isimli yeni sürümünü de kullanıma sunmuştu. Şirketin güncellemeyi yayınlamasının ardından; birçok kullanıcı, ortaya çıkan hatalara ilişkin şikayet bildiriminde bulunmaya başlamıştı. Söz konusu hataların, yeni sürüm ile birlikte gelen performans kayıplarına ilişkin olduğu ifade edilmişti.  

Reddit’ ve ‘Apple Destek’ forumları üzerinden aktarılan şikayetler ise yeni işletim sistemi güncellemesi ile ilgili başka bir soruna işaret etti. Paylaşılan detaylara göre; ‘macOS Big Sur’ güncellemesi, çoğunluğu 2013 ve 2014 model olan 13 inç MacBook Pro’larda siyah ekran sorununa neden oluyor. Söz konusu modeller, yükleme sırasında siyah ekranda kalıyor. Bu aşamadan sonra; cihaz siyah ekranda takılı kaldığı için kullanıcılar NVRAM, SMC, güvenli mod ve internet kurtarma gibi çözümlere de erişim sağlayamıyor. Bu nedenle kullanıcılar, siyah ekranda kalan MacBook’ları için sıfırlama işlemi de yapamıyor.  

‘MacBook’ modellerinde meydana gelen siyah ekran sorunu, ‘Apple Destek’ birimlerine bildirildi 

MacBook Siyah Ekran Sorunu

BelirliMacBook modellerinde meydana gelen siyah ekran sorunu için ‘Apple Destek’ birimlerine şikayet bildiriminde bulunulduğu ifade ediliyor. Bu yüzden şirketin, sorundan haberdar olduğu ve çözmeye çalıştığı tahmin ediliyor. ‘macOS Big Sur’ güncellemesine bağlı siyah ekran sorunuyla karşılaşan kullanıcılar, siyah ekrandan kurtulmanın imkansız hale geldiğine ve yeni güncellemenin, ‘MacBook’larını kullanılamaz duruma getirdiğine işaret ediyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi macOS Big Sur Neler Sunuyor?

macOS Big Sur Güncellemesinde, Face ID Yüz Tanıma Kodları Bulundu

Apple macOS Big Sur Sürümü ile Gelen Yenilikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR