Okuma Süresi
1 dakika

Codemasters tarafından geliştiriciliği sürdürülen DIRT 5 oyununun ertelenme haberi yakın zamanda duyurulmuştu. Bunun üzerine, DIRT 5 ‘in Ice Breaker etkinliğinden bir video paylaşıldı.

Codemasters, DIRT 5 için yeni bir oynanış videosu paylaştı. Bu son oyun fragmanında, donmuş East River’da savaşan klasik Ford ve Peugeot ralli arabaları ile oyuncuları New York’a sürüklüyor.

DIRT 5 Ice Breaker Etkinliklerinde 12 Arabalı Yarışlar Bulunacak

Roosevelt Adası’nın bu Ice Breaker etkinliği, eşsiz bir yarış deneyimi için inanılmaz ışıklandırma, atmosfer ve havai fişeklerle gece gerçekleşiyor. Ice Breaker etkinliklerinde 12 arabaya kadar birden fazla yerleşim düzeni ve konumu bulunuyor.

Fragman videosuna biraz değişecek olursak arena ve çevre oldukça hareketli ve güzel bir şekilde planlanmış gözüküyor. Oyunun genel olarak grafiklerinin zaten oldukça iyi düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Oyunun zaten çevre koşullarına göre arabaların sürüş mekaniği oldukça iyiydi, fragmanda DIRT 5‘de de bu mekaniğin oldukça dengeli bir biçimde oturtulmuş olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca, hud benzeri tasarım görsellerinde de zaten değişiklik bekliyorduk diye söyleyebiliriz. Dirt Rally oyunuyla kıyaslayacak olursak, biraz daha sade duruyorlar. DIRT 5‘in genel olarak güzel bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Birçok oyuncu için zaten oyunun en ilgi çekecek modunun kariyer modu olacağını düşünüyoruz.

DIRT 5 Geliştirme Direktörü Robert Karp “Donmuş East River’da ralli arabalarında savaşmadığınız sürece New York’ta hiçbir şey bir kış akşamını yenemez. Buzda kaymak beceri ve cesaret gerektirir. Ayrıca, bir hata sizi bir anda ilkinden sonuncuya götürebilir.” açıklamalarında bulundu.

DIRT 5‘in, 6 Kasım tarihinde PC platformuna çıkışını gerçekleştireceği belirtiliyor. Oyunun sistem gereksinimleri bilgisine de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

DIRT 5’in Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

DIRT 5 Oyununun Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Codemasters, DIRT 5 Oyunundan Yeni Ekran Görüntüleri Paylaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz