Codemasters’ın sevilen yarış oyunu serilerinden birisi DIRT serisidir. Serinin son oyunu olan DIRT 5 ‘in çıkış tarihi bir kez daha ertelendi. Bu ertelenme doğrultusunda ise yeni çıkış tarihi 6 Kasım olarak belirlendi.

Geçen ay Codemasters, DIRT 5 oyununun erteleneceği bilgisini duyurmuştu. Codemasters, DIRT 5 oyunu için yeniden bir ertelenme duyurusunu oyunun hayranları ile paylaştı. Bu ertelenme haberi DIRT hayranlarını biraz üzmüş olabilir. DIRT 5‘in yeni çıkış tarihi ekip tarafından 6 Kasım olarak belirlendi.

Codemasters bu ertelenme kararı hakkında net bir açıklamada bulunmadı. Oyuncular ertelenmenin net sebebini merak ediyor. Ekip, revize edilmiş olan lansman tarihi Codemasters tarafından oyunun tüm versiyonlarının daha kısa bir zaman diliminde yayınlanmasını sağlayacağını belirtti.

DIRT 5’in Ertelenmesinin Nedeni Yeni Nesil Konsollar Olabilir

Codemasters İcra Kurulu Başkanı olan Frank Sagnier bu durum hakkında DIRT 5, yaygın eleştiriler aldı. Gamescom 2020’de En İyi Yarış Oyunu Ödülü’nü almasıyla da oyunun başarısı kanıtlanmış oldu. Gözden geçirilip tekrardan belirlenen oyunun lansman tarihi, yeni nesil konsollardan yararlanmamızı sağlayacak.” gibi bir açıklamada bulundu.

DIRT 5’de 130’dan Fazla Etkinlik Bulunacak

DIRT 5, her türden büyütülmüş yarışlarla kıtadan kıtaya oyunculara aşırı aksiyon sunmayı amaçlıyor. Oyun içerisinde beş bölümden oluşan bir kariyer modu da bulunuyor. Bu kariyer modunda dokuz yarış türünde 130’dan fazla etkinliğin de bulunacağı geçtiğimiz haftalarda oyunun geliştirici ekibi tarafından açıklanmıştı.

DIRT 5 oyununun kariyer modunda ayrıca Troy Baker ve Nolan North bulunuyor. Bu iki kişiyle oyun daha eğlenceli bir hale dönüşecek gibi görünüyor. Oyuna kariyer modunun eklenmesi oyunun süresini biraz daha uzatmış gibi duruyor. Bu tarz oyunlarda ilk dikkat çeken şey genelde kariyer modunun bulunup bulunmaması oluyor.

DIRT 5 Çıkış Tarihi

Bu son ertelenmeden sonra DIRT 5, 6 Kasım 2020 tarihinde PlayStation 5, Xbox Series X, PlayStation 4, Google Stadia, Xbox One ve PC platformlarında oyuncularla buluşuyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

DIRT 5 Oyununun Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Codemasters, DIRT 5 Oyunundan Yeni Ekran Görüntüleri Paylaştı

DIRT 5 Oyunundan Yeni Bir Oynanış Videosu Yayınlandı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz