discord-cikartma-ozelligi-ile-sohbet-bolumunu-hareketlendiriyor

Özellikle bilgisayar üzerinden yayınlar gerçekleştiren kullanıcıların yoğun olarak kullandığı uygulamalardan biri olan Discord’un sohbet kısmına, ‘Çıkartma’ özelliği ekleniyor. Discord, ‘Çıkartma özelliği’ ile platformun sohbet arayüzünün daha hareketli bir hale gelmesini hedefliyor.

Özellikle pandemi dönemi sonrası popülaritesi artan Discord, bu yükselişin karşısında kullanıcılarına bir takım yenilikler sunuyor. Özellikle WhatsApp‘a gelmesinden sonra oldukça sevilen ve popüler hale gelen çıkartmaların, Discord’un sohbet kısmına da geleceği ifade ediliyor. İnteraktif bir sohbet uygulaması olan Discord, ‘Çıkartma’ özelliği ile görüntülü sohbet ve yayıncılığın yanı sıra yazılı konuşma arayüzünü de dinamik bir hale getirmeyi hedefliyor.

Diğer yandan; platform kullanıcıları tarafından merakla beklenen çıkartmaların, şu anda yalnızca Kanada ağında kullanılabildiği belirtiliyor. Ayrıca şirket; uygulamayı yalnızca bilgisayarlardan ya da ‘iOS’ işletim sistemli cihazlardan kullanan kişilerin, yeni özelliğe erişiminin olacağına işaret ediyor. Özelliğin, kısa bir süre içerisinde ‘Android’ tabanlı cihazlarda da kullanıma sunulması bekleniyor. Platformun, ‘Çıkartma’ özelliğini ABD ve diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunacağı ise henüz bilinmiyor.

Discord ‘Çıkartma’ özelliği, ücretli olacak

discord-cikartma-ozelligi-ile-sohbeti-hareketlendirecek

Aktarılan diğer detaylara göre; Discord ‘Çıkartma’ özelliği, ücretli olarak kullanıcı beğenisine sunulacak. Farklı paketler halinde ve farklı fiyatlarla satın alınabilecek olan çıkartmalar, uygulamanın ‘Nitro’ ve ‘Nitro Classic’ aboneleri için yüzde 33 indirimli olacak. Ayrıca abonelere özel, “What’s Up Wumpus” adlı ücretsiz bir paket de kullanıma açılacak. Yalnızca ‘Nitro’ üyeleri için özel erişime açılacak olan “Wumpus Nitro Elite” adlı çıkartma paketi ise uygulamanın abonelere özel sunduğu bir diğer avantaj olacak.

Çıkartma paketlerinin normal kullanıcılar için belirlenen fiyatları; Kanada’da yaklaşık 2-3 dolar arasında değişiklik gösterirken çıkartma ücretleri, ABD doları bazında 1.50 ila 2.25 dolar arasındaki bir fiyat yelpazesine yayılacak. Şirket, bu yenilikle kullanıcıların yazışma bölümüne olan ilgisini arttırmayı hedefleyecek.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz