The Information tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda Twitter, Apple kullanıcılarından ‘paralı mavi tik’ için daha fazla ücret isteyecek. Bunun nedeni ise App Store’un her alışverişten aldığı %30’luk komisyon olarak karşımıza çıkıyor.

Elon Musk, Apple’ın Twitter’daki reklamlarını azaltması konusunda şirkete karşı sert açıklamalarda bulunmuştu. Ancak %30’luk komisyon ile başlayan bu tartışmalar, Musk ve CEO Tim Cook’un görüşmesinden hemen sonra sona ermişti.

Görüşmeye dair detaylar henüz tam olarak bilinmiyorken, bugün ortaya yeni bir iddia atıldı. The Information’ın birincil kaynaklardan aldığını iddia ettiği bilgiye göre Twitter, App Store’un aldığı %30’luk komisyonu doğrudan kullanıcılara ödetecek.

Paralı Mavi Tik, iPhone Kullanıcılarına Daha Pahalıya Mâl Olacak

Daha önceden 7,99 dolardan satışta olan Twitter aboneliği, bu planın gerçekleşmesi hâlinde Apple kullanıcıları için en az 10,38 dolar olacak. Diğer yandan Twitter, bazı kaynaklara göre bu parayı yuvarlayarak 11 dolara sabitleme kararı da alabilir.

Peki, Apple ve Elon Musk’ın Arası Gerçekten İyi Mi?

Bu soruya cevap vermek oldukça zor gibi görünüyor. Zira görüşmeden sonra gelen tek resmi açıklama Elon Musk’ın açıklamasıydı. Musk, görüşmenin iyi bir görüşme olduğunu söylemiş, Twitter’ın potansiyel olarak App Store’dan kaldırılmasının bir yanlış anlaşılma olduğunu ifade etmişti.

Ayrıca Apple’ın Twitter’da reklam vermeyi sürdüreceğini de paylaşmıştı. Fakat görünen o ki komisyon tartışmaları, şu an hâlen çözülemedi. Apple ve Elon Musk ikilisinin, önümüzdeki günlerde başka nelerle gündeme geleceğini merakla takip edeceğiz.

Tim Cook ve Elon Musk Arasında Neler Yaşanmıştı?

Öncelikle Apple, Twitter’daki reklamlarını büyük ölçüde durdurmuştu.

Bunun üzerine Elon Musk, Twitter’ın en büyük reklam verenlerinden biri olan Apple’ın reklam vermeyi büyük ölçüde kestiğini açıklayarak ”Apple Amerika’daki ifade özgürlüğünden nefret mi ediyor?” paylaşımını yapmıştı.

Epic Games-Apple kavgasındaki ikonikleşen video hatırlatıldı.

Hatırlarsanız Apple ve Epic Games arasındaki davada Epic Games, Apple’ın “haddinden fazla” vergi aldığını iddia ederek Apple’ı kendi silahıyla vurmuştu.

Musk, bu paylaşımından dakikalar sonra Epic Games’in Apple’ın ikonik reklamını yeniden uyarladığı, şirketi 1984’ün “Big Brother” karakterine benzetildiği reklamını gündeme getirdi. Musk’ın bu reklamı sadece “Doğru” yorumuyla paylaştı.

Ardından Elon Musk, Apple’ın Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ettiğini söylemişti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz