Nissan Qashqai SUV

Nissan Qashqai, otomobil satışlarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Eylül ayında ‘SUV’ sınıfının en çok satan otomobili oldu. Model, 1 ay içerisinde ulaştığı 2 bin 624 adetlik satış rakamıyla tüm otomobil satışlarında da 5. sıraya yükseldi. 

Türkiye’de COVID-19 salgınının neden olduğu sağlık kaygıları sebebiyle binek otomobillere ilgi devam ederken ‘ÖTV (Özel Tüketim Vergisi)’ artışına rağmen, Eylül ayında otomobil satışları tüm tarihin en yüksek seviyesine ulaştı. Aktarılan detaylara göre; Türkiye otomotiv pazarı, araç satışlarında adet bazında 90 binin üzerine çıktı. Nissan Qashqai ise rekor kırılan Eylül ayında, ‘SUV’ sınıfının en çok satan otomobili oldu.  

Dünyanın ilk ‘crossover’ı olan model ayrıca, 1 ay içerisinde ulaştığı 2 bin 264 adetlik satış rakamıyla tüm otomobil satışlarında da 5. sıraya yükseldi. Nissan Qashqai’nin; akıllı park asistanı, akıllı çarpışma önleme sistemi, akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi, akıllı yorgunluk algılama sistemi gibi birçok Nissan Intelligent Mobility özelliğiyle de güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sunmayı vadettiği ifade edildi.  

Nissan Türkiye Genel Müdürü, Nissan Qashqai’nin güçlü ve prestijli bir imajı olduğunu ifade etti

Nissan Türkiye Genel Müdürü

Nissan Türkiye, Kuzey Afrika ve BDT Genel Müdürü Emre Doğueri, Nissan Qashqai’nin ‘SUV’ sınıfındaki Eylül ayı başarısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Doğueri, modelin çok güçlü ve prestijli bir imajı olduğunu ve 10 yıldan uzun bir süredir Türkiye’de tercih edilmeye devam ettiğini belirtti. Marka yetkilisi ayrıca, açıklamasında Nissan Qashqai’nin Eylül ayı satışlarına vurgu yaparak “Bunun için hem bizi tercih eden müşterilerimize hem de bu başarıda emeği geçen tüm Nissan ailemize teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Nissan Logosu, 20 Yıl Sonra Değişti

NISSAN, Sanal Showroom ile Modellerini Online’a Taşıdı

Nissan Türkiye Mobil Uygulaması Kullanıma Açıldı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz