YouTube Alkol Reklamları Sınırlandırma

ABD’li teknoloji devi Google, reklam ayarlarına yeni bir seçenek ekleyeceğini duyurdu. Şirketin, bu kapsamda YouTube bünyesine alkol ve şans oyunlarına ilişkin reklamları sınırlandırma seçeneği ekleyeceği ifade edildi. Söz konusu özelliğin, diğer Google platformlarında da yer alacağı belirtildi.  

ABD’li teknoloji devi Google, reklam ayarlarında yeni özellikleri kullanıma sunmaya hazırlandığını duyurdu. Söz konusu yeniliklerin, kullanıcıların alkol ve şans oyunlarına ilişkin çok daha az reklam görmesini mümkün kılacağı ifade edildi. Şirket; bu kapsamda YouTube bünyesine, alkol ve şans oyunları ile ilgili reklamları sınırlandırma seçeneği ekleyeceğine işaret etti. Söz konusu özelliğin, diğer Google platformlarında da yer alacağı belirtildi. 

Aktarılan detaylara göre; reklam sınırlandırma özelliği, başlangıçta yalnızca ABD’deki YouTube kullanıcıları için aktif hale getirilecek. Teknoloji devi, özelliği dünya genelinde 2021 yılı başlarında yaygın kullanıma açacak. Bununla birlikte; reklam ayarlarındaki sınırlandırma seçeneği, tüm Google reklamları için geçerli olacak.  

Google reklam sınırlandırma özelliği, alkol ve şans oyunları reklamlarını tamamen ortadan kaldırmayacak

Google Reklam Sınırlandırma

Diğer yandan; Google, yeni reklam sınırlandırma özelliğine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Şirket; açıklamasında, halihazırda kumar ve alkol reklamlarının yerel yasalara göre ne zaman ve nerede gösterilebileceğini belirleyen platform politikalarına sahip olduğuna işaret etti. Fakat yeni özelliğin, bu reklamlardan bilinçli olarak kaçınmayı tercih eden kullanıcılar için fazladan bir kontrol katmanı ekleyeceğinin de altı çizildi. Söz konusu seçeneğin, alkol ve şans oyunu reklamlarını tamamen ortadan kaldırmayacağı dile getirildi. ABD’li teknoloji devi; sınırlandırma seçeneği ile bu tip ürünleri tanıtan şirketlerin reklamlarının, yalnızca daha az görünür hale geleceğini ifade etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Stadia, Bünyesine Doğrudan YouTube Üzerinden Canlı Oyun Yayını Yapabilme Özelliği Ekliyor 

Temsilci Atamayan Facebook, YouTube, Twitter gibi Platformlara 30’ar Milyon TL Ceza Kesildi

YouTube, 2020 Yılında En Popüler Olan 10 Video İçeriğini Açıkladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz