Disney+
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Walt Disney’in dijital yayın platformu Disney+, sadece 5 ay içerisinde 50 milyon aboneyi geçti. 

Dijital yayın platformlarının son derece ilgi gördüğü bu günlerde Walt Disney’in dijital yayın platformu Disney+, kullanıcı sayısı anlamında oldukça iyi bir yükseliş grafiği yakaladı. İlk tanıtıldığı günden bu yana yoğun bir ilgi ile karşı karşıya olan platform, meyvelerini erken toplamaya başladı.

Disney+’ın başarısının sırrı ise Marvel ve Star Wars içerikleri. Star Wars ve Marvel için özel diziler çekeceğini duyuran Disney, ilk olarak Star Wars evrenine ait olan The Mandalorian dizisini yayınladı. Star Wars’un son film serisinden çok hoşnut olmayan izleyenler, bu diziyi fazlasıyla sevmişti. Ayrıca dizi sadece Star Wars hayranlarının değil, birçok izleyen tarafından olumlu yorum almıştı. Bu başarılı başlangıç sonrası yayın platformuna özel olarak planlanan diğer projelere olan beklenti daha da yükseldi.

Platformda 2020 yılının sonlarında, Marvel yapımı WandaVision dizisinin yayına girmesi bekleniyor. Bu dizi için var olan beklentide bir hayli fazla. Elinde bulunan büyük kütüphane ile birlikte son derece güçlü yapımlara sahip olan platform, kullanıcıları tarafından fazlasıyla sevilmişe benziyor çünkü Disney+ abone sayısı 50 milyon’u geçti. 

Disney+, Şubat ayından bu yana %212 büyüdü

disney+

Walt Disney, 2019 yılının sonlarında faaliyete başlayan platform için bazı abone hedefleri açıklanmıştı. 2024 yılına gelindiği zaman Disney, dijital yayın platformu için 60 milyon ile 90 milyon kullanıcı hedefine sahip olduklarını açıklamıştı. Ama platform sadece 5 aydır hizmet veriyor ve 50 milyondan fazla kullanıcıya sahip. 2020 yılının Şubat ayında 28 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan platform, insanların evde kalmaya başlamasıyla yaklaşık %100’lük bir büyüme gösterdi.

Platform bu denli büyük bir başarıya sahip ancak Disney+ bütün ülkeler için kullanılabilir durumda değil. Örneğin o ülkelerden biri biziz. Disney’in yayın platformu şu an ABD, Birleşik Krallık, Almanya, İtalya, Avusturya, İsviçre, İspanya, İrlanda ve Hindistan’da kullanılabiliyor. Büyük pazarlarda aktiflik gösteriyor olsa bile, dijital yayın platformu hala birçok ülkede bulunmuyor. Ama çıkarmayı planladığı diziler ve elinde bulunun büyük kütüphane sayesinde, neredeyse tüm ülkeler tarafında heyecanla beklenen bir yayın platformu haline dönmüş durumda. Kısıtlı bir pazarda olmasına rağmen Disney+ yükselişine devam edecek gibi görünüyor. Ülkemize ya da diğer ülkelere ne zaman geleceği maalesef bilinmiyor. 

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

Daha Fazlası:

Twitch, çıplaklık politikası hakkında güncelleme yaptı

Oyun dünyasının konuşulacağı Next Level Gaming Talks başlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz