Disney Abone Sayısı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

2019 yılının Kasım ayında yayın hayatına başlayan Disney Plus’ın abone sayısı, 100 milyona ulaştı. Platformun, güncel olarak Netflix’in ardından dünyanın en büyük ikinci dijital yayın platformu olduğu ifade edildi. 

‘The Walt Disney’ çatısı altında faaliyet gösteren popüler dijital yayın platformu Disney Plus’ın abone sayısı, 100 milyon barajını geride bıraktı. Platformun, güncel olarak Netflix’in ardından dünyanın en büyük ikinci dijital yayın platformu olduğu ifade edildi. ‘The Mandalorian’ ve ‘WandaVision’ gibi içerikleriyle popülaritesini arttıran platform, 2019 yılının Kasım ayında yayın hayatına başlamıştı. Disney Plus bünyesinde; Marvel, National Geographic, Star Wars ve Pixar’dan birçok popüler yapım yer alıyordu. Pandemi süreci sonrası dijital yayın platformlarına yönelik talebin artış göstermesi de Disney Plus’ın popülaritesini önemli oranda artırmıştı. 

Platform, kısa bir süre önce de daha fazla ülkede hizmet vermeye başlayacağını açıklamıştı. Güney Kore, Hong Kong ve Doğu Avrupa’nın da içlerinde olduğu birçok bölgede kullanıma sunulacağı belirtilen platformun, bu yıl içerisinde Türkiye’de de hizmet vermeye başlaması bekleniyordu. 

Disney Plus abone sayısı, son olarak Ocak ayı başında 95 milyon seviyesine ulaşmıştı

Disney Plus Abone Sayısı

Diğer yandan; Disney Plus abone sayısı, son olarak Ocak ayı başında 95 milyon seviyesine ulaşmıştı. Şirketin, platformla ilgili 4 yıllık abone sayısı hedefine yalnızca 14 ayda ulaştığı ifade edilmişti. Normal şartlarda Disney Plus’ın, 4. yılında 90 milyon aboneye ulaşmış olacağı öngörülüyordu. Bu kapsamda; 2019’un Eylül ayında yayın hayatına başlayan platformun, 2023 yılında 90 milyon barajını aşmış olması bekleniyordu. Yaşanan gelişmeler sonrası; Disney Plus, geleceğe yönelik abone sayısı hedefini de güncellemişti. Şirketin, 2024 yılına kadar 230 milyon ile 260 milyon aralığında bir abone sayısına ulaşmayı hedeflediği dile getirilmişti. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Disney+, 4 Yıllık Abone Hedefine Yalnızca 14 Ay İçerisinde Ulaştı! 

Disney Plus, ‘Black Panther’in Yönetmeniyle Yeni Bir Wakanda Dizisi Hazırlıyor 

Disney+, 86.8 Milyon Aboneye Ulaştı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz