Dominos Otonom Pizza Teslimatı

Dünyaca ünlü gıda zinciri Dominos, ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Houston şehrinde otonom araçla pizza teslimatı yapmaya başladı. Şirketin Houston’daki müşterilerinin, artık siparişlerini Nuro tarafından geliştirilen ‘R2’ otonom araçtan teslim alabileceği ifade edildi. 

Dünyaca ünlü gıda zinciri ve pizza dağıtım şirketi Dominos, bu hafta ABD’nin Teksas eyaletine bağlı Houston şehrinde otonom araçla pizza teslimatı yapmaya başladığını duyurdu. Şirketin Houston’daki müşterilerinin, artık siparişlerini Nuro tarafından geliştirilen ‘R2’ otonom araçtan teslim alabileceği ifade edildi. Gıda zincirinin otonom sipariş teslimatına ilişkin projesi, yaklaşık 2 sene önce duyurulmuştu. Dominos, ‘Nuro R2’nin karayolunda teslimat yapabilen ve ABD Ulaştırma Bakanlığı’ndan onay alan ilk tam sürücüsüz teslimat aracı olduğuna işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; Houston şehir sakinleri, belirli günlerde ve saatlerde Woodland Heights’ta bulunan bir Dominos şubesinden sipariş verirken ‘Nuro R2’ ile teslimat yapılmasını tercih edebilecek. Müşteriler ayrıca, teslimat süreci boyunca metin uyarılarıyla ve sipariş onayı sayfasından ‘R2’nin mevcut konumunu takip edebilecek. Şirket, satın alma işlemini tamamlayan kullanıcılara bir PIN kodu verecek. Müşterilerin, siparişlerini teslim almak için yalnızca ‘R2’nin dokunmatik ekranına söz konusu PIN kodunu girmesi gerekecek.  

Dominos Kıdemli Başkan Yardımcısı, otonom teslimat projesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

Dominos Otonom Teslimat

Diğer yandan; Dominos Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş İnovasyon Sorumlusu Dennis Maloney, kısa bir süre önce otonom teslimat ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Maloney, açıklamasında Dominos’un otonom sipariş teslimatı alanında hala öğrenmesi gereken çok fazla detay olduğuna işaret etti. Şirket yetkilisi ayrıca; otonom teslimat programının müşterilerin teslimatlara nasıl geri bildirimde bulunduklarını, otonom araçla nasıl etkileşime girdiklerini ve bunun mağaza operasyonlarını nasıl etkilediğini anlamalarını mümkün kılacağını dile getirdi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Dominos, Hollanda’da Drone’la Pizza Teslimatı Yaptı

Dominos Siparişleri Artık WhatsApp Üzerinden Verilebilecek

GetirYemek 2. Yaşında 81 İle de Hizmet Verdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz