Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Günden güne büyüyen Tiktok’tan büyük bir hamle daha geldi. Ünlü Amerikan Güreşi Şirketi WWE’nin, TikTok’a katıldığı açıklandı. Kullanıcılar, favori güreşçileriyle ilgili 30’un üzerinde şarkıya ve güreşçilerle ilgili ögelere uygulama üzerinden erişim sağlayabilecek.  

Amerikalı profesyonel eğlence ve güreş şirketi WWE, resmi olarak ünlü sosyal medya platformu TikTok ile anlaştı. Aynı zamanda 52 milyon abonesiyle dünyanın en popüler YouTube kanallarından birinin de sahibi olan WWE’nin halihazırda TikTok’ta bir WWE kanalı bulunsa da şirketin TikTok ile olan anlaşması, Amerikan güreşinin sıkı takipçileri için çok sayıda lisanslı şarkıya erişim imkanını da beraberinde getirecek. Kullanıcılar en ünlü güreşçilere ilişkin ögeler içeren 30’un üzerinde şarkı artık tüm dünyada TikTok videolarına eklenebilecek. 

Basın açıklamasında şirketin ikonikleşmiş müziklerini TikTok kullanıcılarına sunarak kendi özgün videolarını yapma imkanı sağladıklarını belirten WWE, bu iş birliğinin sıkı takipçiler için favori süperstarlarıyla bir bağ kurma şansı da yarattığını belirtti. Şirket ayrıca, TikTok kullanıcılarının en nefes kesici ring maçlarından unutulmaz sahne arkası anlarına kadar pek çok favori ana erişimi olacağını ve bununla birlikte platformda yeni bir sayfa açmayı planladıklarını da sözlerine ekledi. 

Kullanıcılar Steve Austin, John Cena ve Becky Lynch gibi pek çok ünlü Amerikan güreşçisiyle özdeşleşmiş şarkıyı TikTok yüklemelerine ekleyebilecek ve belli bir temaya ilişkin bir şarkıyı TikTok müzik arşivinde aratabilecek. Şarkılar henüz Instagram hikayelerinde kullanılamıyor. 

Bununla beraber, WWE diğer sosyal medya platformlarındaki paylaşımlarında olduğu gibi TikTok üzerinden de günlük olarak içerik paylaşacak. Yakın zamanda şirket; Facebook, TwitterYouTube ve kendi platformu üzerinden canlı olarak yayınlanan ‘The Bump’ isimli yeni bir stüdyo dizisine de başlamıştı. 

Veri Güvenliği Krizi Çözüldü Mü? 

TikTok’ın yüz taramasına devam etmesi ise topladığı tüm datalarla bir güvenlik riski oluşturması açısından hala bir tartışma konusu. Ay başında TikTok uygulamasının ana kuruluşu olan ByteDance, genç kullanıcıların verilerini yeterince koruyamadığı gerekçesiyle şirketi mahkemeye veren bir grup ebeveynle uzlaşmaya varmıştı.