Mobil uygulama analiz platformu App Annie, e-ticaret uygulaması Trendyol ’un dünyada en çok indirilen 10 alışveriş uygulamaları arasındaki tek Türk şirket olduğunu açıkladı. 

App Annie, uygulama yayıncıları listelerini açıkladı. Tüm  dünyadaki indirmeler üzerinden yapılan değerlendirmede Trendyol, EMEA merkezli alışveriş uygulamaları listesine Türkiye’den ilk 10’a giren tek şirket oldu.  

Liste, 2012 yılından bu yana en yaratıcı ve başarılı mobil uygulama yayıncılarını belirleyen App Annie tarafından App Store ve Google Play’deki uygulama indirme sayıları temel alınarak hazırlanıyor.

Türkiye’de en çok indirilen e-ticaret uygulaması: Trendyol

Trendyol mobil uygulaması bugüne kadar 60 milyondan fazla indirilerek Türkiye’nin en çok indirilen e-ticaret uygulaması oldu. Trendyol’da ziyaretlerin yüzde 93’ü mobil uygulamadan yapılırken, müşterilerin yüzde 85’i alışverişlerini mobil uygulama üzerinden gerçekleştiriyor.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret şirketi, dünyanın ise önde gelen platformlarından olan Trendyol, moda, elektronik, ev & mobilya, market gıda, anne-çocuk, kozmetik gibi birçok kategoride 30 milyondan fazla ürünü Türkiye’nin dört bir yanındaki 20 milyon aktif müşterisiyle buluşturuyor. Trendyol, müşterilerine ve satıcılarına en iyi alışveriş deneyimi sunmak için teknoloji ekibindeki yaklaşık 1.000 mühendisle birlikte yeni teknolojiler geliştirerek, mobil uygulamasını ve platformunu her gün geliştirmeye devam ediyor.

Trendyol Teslimat Noktası Seçeneği ile Kargolar Belirlenen Yerlerden Teslim Alınabiliyor

Trendyol, yeni bir kargo teslimat seçeneğini geçen aylarda platforma entegre etti. Trendyol ’un Teslimat Noktası Seçeneği ile kargosunu evde beklemek istemeyenler, belirlenen teslimat kargo noktasından istedikleri gün teslim alabilecek.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle e-ticaretin çok önemli oranlarda artış gösterdiği bu dönemde, Trendyol kargosunu beklemek istemeyen kullanıcıları için yeni bir hizmetini aktif etti. Trendyol tüketicileri yenilikle birlikte, artık siparişlerini evde beklemek yerine anlaşmalı noktalardan ya da otomatlardan teslim alabiliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Trendyol Süper İndirim Günlerinde 20 Milyon Ürün Sattı

Trendyol ‘dan 100 Milyon TL’lik Kobi Destek Paketi

En İlginç Mobil Uygulamalar: Deep Nostalgia, Helal App ve Fazlası! | Hepsini Test Ettik!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz