Ana Sayfa Dijital Dünyanın En Fazla Ziyaretçi Alan İnternet Siteleri

Dünyanın En Fazla Ziyaretçi Alan İnternet Siteleri

0
1895

Dünyanın en çok ziyaret edilen siteleri açıklandı. Digital 2020 October Global Statshot raporunda yer alan verilere göre, dünyanın en çok ziyaretçi alan internet siteleri listesinde ilk sıraya Google yerleşirken ikinci sırada ise YouTube yer aldı.

Dünyanın en çok ziyaretçi alan siteleri, SEMrush isimli çevrim içi pazarlama şirketi tarafından açıklandı. Şirketin eylül ve ekim ayında gerçekleşen internet trafiğini baz alarak oluşturduğu listede kullanıcıların en çok hangi siteleri ziyaret ettiği ortaya koyuldu. We Are Social ve Hootsuite tarafından oluşturulan ‘Digital 2020 October Global Statshot‘ raporuna dayanan sıralamada listenin birincisi Google oldu.

Google 105 milyar ziyaretçi ile birinci sırada

Ortaya çıkan sonuçlara göre, dünyanın en çok ziyaretçi alan internet siteleri listesinde, ilk sıra Google’ın oldu. Bu sonuç pek çok kullanıcı için oldukça normal olarak karşılanıyor, çünkü internet kullanıcıları erişim sağlamak istedikleri internet sitesine popüler arama motoru Google’dan ulaşıyor. Araştırma sonuçları da gösteriyor ki, 105 milyar ziyaretçi alan Google’da kullanıcılar arama yaparken ortalama 25 dakika 1 saniye vakit geçiriyorlar.

Dünyanın en çok ziyaretçi alan internet siteleri listesi

Dünyada en çok ziyaret edilen internet sitelerinde ikinci sıra ise Google’ın çatısı altında faaliyet gösteren YouTube oldu. Video paylaşım platformu, 26,4 milyar ziyaretçi sayısıyla Google’ın hemen ardında konumlanıyor. Kullanıcılar YouTube’da ortalama 35 dakika 16 saniye zaman geçiriyor. Facebook ise 25,3 milyar ziyaretçi sayısıyla YouTube’un arkasında, üçüncü sıraya yerleşiyor. Sosyal medya devi, gündeme sık sık sorunlarıyla gelse de dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü sitesi olmayı başarıyor. 

Çevrim içi ansiklopedi platformu olarak anılan Wikipedia ise 17,5 milyar ziyaretçi sayısıyla listede dördüncü sıraya yerleşiyor. E-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon ise, 5,2 milyar ziyaretçi sayısıyla Wikipedia’yı beşinci olarak takip ediyor. Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’ın ise 5,2 milyar ziyaret sayısıyla altıncı sırada yer aldığı listede, eski popülaritesini kaybetmiş olsa da Yahoo 4,9 milyar ziyaretçi sayısıyla yedinci sırada. 

Listede dikkat çeken bir diğer konu ise, dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinde 8. ve 10. sırada pornografik içeriklerin yer aldığı internet sitelerinin bulunması oldu.

İlginizi Çekebilir:

EBA, ‘Eğitim’ Kategorisinde Dünyanın En Çok Kullanılan İnternet Sitesi Oldu 

Türk Geliştiriciler Tarafından Üretilen Mobil Oyunların İndirilme Sayısı, Dünya Ortalamasının İki Katına Çıktı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz