E-ticaret sitesi Trendyol ’un yemek siparişi hizmeti sunmak için çalışmalara başladığı iddia ediliyor. Geçen aylarda kullanıcılarına çevrim içi market hizmeti ‘Hızlı Market’i sunan Trendyol’un Yemeksepeti’ne rakip olacağı söyleniyor.

Trendyol, son dönemlerdeki çalışmaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. E-ticaret şirketi özellikle koronavirüs pandemisi sebebiyle artan çevrim içi market uygulaması talebini için Hızlı Market hizmeti özelliğini geçen aylarda kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Özellik sayesinde kullanıcılar, diledikleri marketten sipariş veriyor ve teslimatları kapılarının önüne kadar geliyordu. Anlaşılan o ki Trendyol şimdi ise Getir Yemek ve Yepeksepeti gibi çevrim içi yemek hizmeti sunan firmalara rakip olmaya hazırlanıyor.

Trendyol Yemek Siparişi

E-ticaret sitesi Trendyol’a yakın kaynakların aktardığına göre, “Trendyol Yemek Açıldı” ibaresinin bulunduğu uygulamanın ekran görüntüsü sızdırıldı. Bu bağlamda e-ticaret şirketinden resmi bir açıklama gelmemiş olsa da Trendyol’un yemek siparişi işine de gireceği iddiaları gündemde kendine yer buldu. Trendyol ‘un, yemek siparişi hizmeti için test aşamasında olduğu ve denemeler yaptığı da daha önce yine gündeme gelen haberler arasında bulunuyor.

Trendyol’un Android uygulamasında karşılaşılan görselde, Trendyol yemek kullanıcılarının sipariş ettikleri yemeklere 30 dakikada ulaşacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra, 30 TL ve üzeri ilk 3 yemek siparişinde ise yüzde 30 indirim uygulanacağı ibaresi bulunuyor. 

Tüketicilere sunduğu indirimli fiyatlarla e-ticaret sektöründe ses getirmeyi başaran şirket, Türkiye’de pek çok kullanıcısının bulunduğu Yemeksepeti’ne rakip olmak için çalışmalarını sürdürüyor gibi görünüyor. Trendyol ‘dan yemek siparişi hizmeti için yapılan resmi bir açıklama şu an için bulunmasa da, pek çok Trendyol kullanıcısının yeni hizmetten memnun kalacağı tahmin ediliyor. Hatta Trendyol’un hafta sonu 200 bini aşkın kişinin Getir’i, 300 binden fazla kişinin ise Yemeksepeti’ni kullandığı göz önüne alındığında, iki firmaya da güçlü bir rakip olacağı söyleniyor. 

Şirket, ilk olarak ağustos ayında kullanıcılarına sunduğu Trendyol hızlı market uygulamasıyla pek çok kullanıcısından beğeni toplamayı başarmıştı. Hatta şirket Hızlı Market hizmeti için ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymamış ve mevcut Trendyol uygulaması üzerinden siparişleri kabul etmişti. Bu noktada şirketin, yemek siparişi için de farklı bir uygulama çıkarmayacağı ve halihazırda kullanılan aplikasyona hizmeti entegre edeceği düşünülüyor. Ancak bu konu hakkında yapılan resmi bir açıklama olmadığı için net bir yorum yapılamıyor.

İlginizi Çekebilir:

TOBB ve Trendyol, KOBİ Destek Programının Başladığını Duyurdu 

Eylül Ayında E-Ticarette En Çok Zamlanan Ürünler

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz