EA Sunucuları Çöktü

EA sunucuları, ‘FIFA 21’e eklenen yeni bir güncelleme sonrası çöktü. Resmi bir Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan şirket, bağlantı sorunlarının farkında olduklarını ve sorunla ilgilendiklerini belirtti. Oyun tutkunları ise içlerinde ‘Apex Legends’ ve ‘FIFA 21’in de bulunduğu birçok oyuna bağlanamadıklarını dile getirdi. 

EA (Electronic Arts)’ platformu sunucuları‘Cadılar Bayramı’ etkinliği kapsamında ‘FIFA 21’e eklenen yeni ‘Rulebreakers’ güncellemesi sonrası çöktü. Sorunun, doğrudan güncellemeden kaynaklandığı tahmin edildi. Resmi Twitter ‘Yardım’ sayfası üzerinden açıklama yapan şirket, bağlantı sorunlarının farkında olduklarını ve sorunla ilgilendiklerini belirtti. ‘EA’ ayrıca, paylaşımında konuya ilişkin detaylı bilgi aktarımında bulunacaklarını da sözlerine ekledi.  

Diğer yandan; birçok oyuncu, içlerinde ‘Apex Legends’ ve ‘FIFA 21’in de bulunduğu pek çok oyuna erişemediklerine işaret etti. Söz konusu hatanın, kullanıcıların ‘Bu oyuna sahip değilsiniz’ uyarısı görmelerine neden olduğu belirtildi. Tepkilerini sosyal medya hesapları üzerinden dile getiren oyun tutkunları; problemin ‘EA’ sunucularından kaynaklanması nedeniyle, cihazlarını yeniden başlatmanın veya internet bağlantılarını kontrol etmenin bir işe yaramadığını ifade etti.  

‘EA’, daha önce de sık sık sunucularının çökmesi nedeniyle gündeme gelmişti

EA Sunucularının Çökmesi

Öte yandan; ‘EA’, sık sık sunucularının çökmesi nedeniyle gündeme geliyordu. Daha önce de platform sunucuları, birçok kez yeni eklenen güncellemeler sonrası çökmüştü. Oyun pazarında ciddi bir pay sahibi olan ve yüksek hasılatlar elde eden şirket, altyapılarında iyileştirmeye gitmediği için pek çok kez eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

SEGA Steam’da 4 Oyunu Ücretsiz Olarak Sundu

Mobil Cihazlar ve Konsollar İçin Tasarlanan ‘League of Legends: Wild Rift’, Aralık Ayında Türkiye’de! 

Epic Games Store, ‘Costume Quest 2’ ve ‘Layers of Fear 2’yi 22-29 Ekim Tarihleri Arasında Ücretsiz Olarak Yayınlayacak 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz