Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Yüksek grafik gücü ihtiyacına çözüm üreten, dünyanın ilk sıvı soğutmalı harici grafik kartı (GPU) CES 2020 fuarında tanıtıldı. 

Oyuncu dizüstü bilgisayarları her ne kadar incelmiş ve hafiflemiş olsa bile tam boyutlu ve büyük soğutma sistemlerine sahip olan bilgisayarlardan düşük performans veriyor. Taşınabilirliği ile ön plana çıkan dizüstü bilgisayarlar ise güçlü grafik gerektiren oyunları ve işlemleri yürütebilecek grafik birimlerine sahip olamıyorlar. İşte bu gibi olaylarda devreye harici GPU yani grafik kartları giriyor. Gigabyte, CES 2020 fuarında dünyanın ilk sıvı soğutma sistemine sahip olan harici ekran kartını tanıttı. Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box model ismini taşıyan model Thunderbolt 3 aracılığıyla bağlanıyor ve kullanılmaya başlanıyor.

Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box özellikleri  

Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box ile ilgili görsel sonucu

İçerisinde son dönemin en güçlü grafik kartlarından biri olan, RTX teknolojisine sahip 11GB’lık 2080 Ti ekran kartı bulunduruyor. Sıvı soğutma sistemi, 240 mm alüminyum radyatör, iki adet 120 mm fan, kompozit ısı boruları, büyük bir bakır plaka ve düşük ses özelliğine sahip bir sıvı pompasından oluşuyor. Cihazın boyutları ise 300x140x173 mm.

İçinde kendisine ait 450W’lık bir güç kaynağı bulunan Aorus RTX 2080 Ti Gaming Box, bir Thunderbolt 3, bir internet bağlantısına ve 3 USB girişine sahip. Aynı zamanda 1 tane HDMI video çıkışına sahip.