Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaHaberElon Musk ve Grimes, Çocuklarının İsmi Üzerinde Değişiklik Yapmak Zorunda Kaldı 

Elon Musk ve Grimes, Çocuklarının İsmi Üzerinde Değişiklik Yapmak Zorunda Kaldı 

Elon Musk ve müzisyen sevgilisi Grimes, yasal kısıtlamalar nedeniyle çocuklarının ismi üzerinde değişiklik yapmak zorunda kaldı. Aktarılan detaylara göre; Kaliforniya yasalarının isimlerde rakam kullanımına izin vermemesi nedeniyle ikili, bebeklerinin ismindeki 12 rakamını “XII” olarak değiştirdi. 

Tesla ve SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk ve müzisyen sevgilisi Grimes, çocuklarının ismi üzerinde değişiklik yaptıklarını açıkladı. Dünyaca ünlü çift, bebekleri dünyaya geldiğinde ona “X Æ A-12” ismini verdiklerini duyurmuştu. Bu açıklama, sosyal medyada geniş yankı uyandırmış ve pek çok kişi, çiftin bebeğine verilen isimle ilgili esprili paylaşımlar yapmıştı. Bebeğin isminin anlamı konusunda pek çok spekülasyon dolaşırken Grimes, doğumdan birkaç gün sonra resmi sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla ismin anlamını açıklamıştı.  

Grimes tarafından yapılan açıklamaya göre “X”, bilinmeyen değişken için kullanılan bir simgeydi. “Æ” ifadesi ise Elf dilinde “AI” anlamına gelen ve “Yapay Zeka (Artificial Intelligence)” ifadesi için kullanılan bir kısaltmaydı. Sondaki “A-12” ifadesi ise çiftin favori hava aracı “SR-17” için kullanılan bir işaretti. İsmin ikili tarafından açıklanmasının ardından pek çok kişi, sosyal medya üzerinden Musk’a çocuğunun isminin Kaliforniya yasalarına uygun olup olmadığı sorusunu yöneltmişti. Bununla birlikte, çiftin isim konusunda ciddi olup olmadığı da yine birçok kişi tarafından sorgulanmıştı. 

Elon Musk ve Grimes çiftinin bebeğinin yeni ismi ne?  

Elon Musk Bebeğinin Yeni İsmi

Kısa bir süre önce ise Grimes, bir hayranı tarafından bebeğin ismini değiştirip değiştirmedikleri ile ilgili kendisine sorulan bir soruyu “X Æ A-Xii” şeklinde yanıtladı. Aktarılan detaylara göre çift, isim konusunda son derece ciddi olsa da Kaliforniya yasaları, isimlerde rakam kullanımına izin vermiyordu. Söz konusu yasa; isimlerde yalnızca İngiliz alfabesinde bulunan 26 harfin, kısa çizginin ve kesme işaretinin kullanımını mümkün kılıyordu.  

Elon Musk ve Grimes, bu nedenle ismin sonundaki “12” rakamını atmak zorunda kaldı. İkili, bunun yerine romen rakamlarından faydalanarak isim sonuna “XII” ifadesini ekledi. Böylelikle Elon Musk ve Grimes çiftinin bebeğinin yeni ismi, “X Æ A-Xii” oldu. “Æ” harfinin kullanımına, Kaliforniya yasalarının müsaade edip etmeyeceği ise henüz net olarak bilinmiyor. Bu yüzden tekrar yasal bir kısıtlama olması durumunda çiftin, o ifadeyi de “AE” şeklinde kaydettirebileceği veya “AI” olarak değiştirebileceği tahmin ediliyor. Grimes, yaptıkları değişikliğe rağmen ismin aynı şekilde telaffuz edildiğini ifade ediyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir:

Tom Cruise ve Elon Musk, Uzayda Film Çekmeye Hazırlanıyor

Elon Musk Tarafından Atılan Bir Tweet Nedeniyle Tesla, 14 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Elon Musk, kendi elektronik şarkısını takipçileriyle paylaştı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR