WhatsApp Sesli Mesajda Oynatma Hızını Ayarlama

WABetaInfo’nun haberine göre; WhatsApp, sesli mesajda oynatma hızını ayarlama özelliği üzerinde çalışıyor. Özelliğin platforma eklenmesinin ardından kullanıcıların, kendilerine gönderilen sesli mesajları diledikleri hızda dinleyebilmeye başlayacakları ifade ediliyor. Şirketin hangi güncelleme ile özelliği uygulama bünyesine ekleyeceği ise henüz bilinmiyor.  

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kısa bir süre önce platform politikası ve gizlilik koşullarını güncelleyeceğini duyurdu. Bu kapsamda; WhatsApp kullanıcı verilerinin, çatı şirket Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılmaya başlanacağı ifade edildi. Şirket, bunun üzerine kullanıcılara konuya ilişkin bir uygulama içi bildirim göndermeye başladı. Söz konusu bildirimdeki ‘Kabul Et’ butonuna tıklayarak yeni koşulları onaylamayan kullanıcıların ise WhatsApp kullanamayacakları belirtildi. Bunun üzerine WhatsApp, hızlı bir biçimde eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Birçok kullanıcı, WhatsApp’a alternatif platform arayışında Telegram ve Signal’a yöneldi. Rakiplerine karşı kan kaybeden platform, buna karşılık yeni koşulları onaylamak için belirlenen son tarihi erteledi ve bünyesine yeni özellikler eklemeye başladı.  

Uygulamanın ‘Android’ sürümüne gelen video sesi kapatma özelliği ve test edilen kaybolan mesajlar özelliği, konuya yönelik yapılan geliştirmelerden bazılarıydı. ‘WABetaInfo’nun haberine göre ise WhatsApp, kısa bir süre önce sesli mesajda oynatma hızını ayarlama özelliğini de test etmeye başladı. Uygulamanın hem ‘iOS’ hem de ‘Android’ sürümünde test edilen özelliğin platforma eklenmesinin ardından kullanıcıların, kendilerine gönderilen mesajları diledikleri hızda dinleyebilmeye başlayacakları ifade edildi. Özelliğin uygulamada nasıl görüleceğine ilişkin herhangi bir ekran görüntüsü ise paylaşılmadı.  

Telegram, sesli mesajlarda oynatma hızını ayarlama özelliğini 2018 yılında bünyesine eklemişti 

Telegram Oynatma Hızını Ayarlama

Diğer yandan; Telegram, sesli mesajlarda oynatma hızını ayarlama özelliğini 2018 yılında bünyesine eklemişti. Platform, WhatsApp’ın güncel olarak en büyük rakiplerinden biri olma niteliği taşıyordu. Telegram kullanıcıları, 3 yıla yakın bir süredir birbirlerine gönderdikleri sesli mesajları diledikleri hızı seçerek oynatabiliyorlardı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

WhatsApp Kullanıcıları, Instagram Reels Videolarını Doğrudan Uygulama İçerisinde Oynatabilecek

WhatsApp, Kaybolan Mesajlar ve Arşivlenmiş Sohbetler İçin Yeni Özellikler Geliştiriyor

WhatsApp Uygulamasının Android Sürümüne, Video Sesi Kapatma Özelliği Geldi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz