En Çok Oynanan Mobil Oyunlar
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Çevrimiçi oyunlar, küçükten büyüğe milyonlarca insanın ilgisini çekiyor. Toplu taşımaları kullandığımız sırada bile, mutlaka oyunlara vakit ayırıyoruz ve herkesin bir favori oyunu var. Peki oyunlar bu kadar hayatımızın içindeyken ‘En çok oynanan oyunlar hangileri?’ sorusunun yanıtını biliyor muyuz? Oyun tavsiye listemizde, en çok oynanan mobil oyunlar ile karşınızdayız.

Oyun oynamak; iş hayatından vakit kaldığında, evde boş zamanlarımızda, okul dönüşünde, arkadaşlarla toplanıldığında veya toplu taşımalarda yaptığımız aktivitelerden biri. Özellikle de pandemi sürecinde, evden çıkamadığımız dönemde zamanımızın büyük bir çoğunluğunu çevrim içi oyunlarla geçirdik. Tekno Safari editörleri, her geçen gün büyüyen bir pazar olduğunu göz önünde bulundurarak oyun-severler için en çok oynanan oyunlar listesini derledi. Peki en çok oynanan oyunlar hangileri? İşte en çok oynanan mobil oyunlar… 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

En çok oynanan oyunlar hangileri? En çok oynanan mobil oyunlar neler? İşte listemizde, bu sorulara cevap verdik.  

1. PUBG Mobile 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

En çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alan PUBG Mobile’ın 1.0 güncellemesi yayınlandı. Son değişikliklerle birlikte görsel anlamda farklılıkların söz konusu olduğu oyunda, yeni bir ‘Erangel’ haritası mevcut. Bunun yanı sıra, görsel efektlerde değişiklikler ve silah özelliklerinin geliştirildiğini de söyleyebiliriz. İlk olarak 2016’da çıkan oyun, milyonlarca insanın ilgisini çekmiş ve en çok oynanan oyunlar arasına ismini yazdırmıştı. En iyi mobil oyunlar listesinde olan ‘PUBG Mobile‘, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu ve Ekim ayında başlayacak olan EMEA Ligi’ni de duyurdu.  

2. Call Of Duty Mobile 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Bilgisayar oyunlarıyla tanıdığımız Call Of Duty, en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alıyor. Mobile versiyonuyla telefonlarımıza gelen oyun, birinci şahıs nişancı oyunu olarak biliniyor. 148 milyondan fazla indirilerek en iyi mobil oyunlar listesine giren ‘Call Of Duty Mobile‘, çevrim içi olarak oynanabiliyor.

3. Mobile Legends: Bang Bang 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

En çok oynanan mobil oyunlar listesinde, ‘Mobile Legends: Bang Bang oyunu da yer alıyor. Oyunda 5’er kişilik 2 takım, kule savaşları yapıyor. Oyuncuların amaçlarının, kuleleri koruyarak hayatta kalmak için mücadele etmek olduğu ifade ediliyor. Paranın da öneminin büyük olduğu oyunda, oyuncuların belli başlı yetenekleri bulunuyor.

4. Clash of Clans 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

En çok oynanan mobil oyunlar arasında olan ‘Clash of Clans‘, birçok kişi tarafından seviliyor. Bir savaş oyunu olan oyunda, stratejinin oldukça önemli olduğu ifade ediliyor. Oyuncular; ‘Clash of Clans’da kendi köyünü kuruyor, savaşçıları eğitiyor ve diğer oyunculara ve onların köylerine saldırıyor. Kurulan köyün adını belirlerken burayı yükseltmek ve savunmayı güçlendirmek, tamamen oyuncuların yeteneklerine kalıyor.

5. Brawl Stars 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Rekabete dayalı olan ‘Brawl Stars‘ da oldukça popüler olan mobil oyunlar arasında yer alıyor. Oyunda oyuncular; elmas kapma, ödül, soygun, savaş topu ve özel etkinlikler gibi birçok farklı alternatifle savaşıyor.

6. Candy Crush Saga 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

İlk olarak 2012’de Facebook ile hayatımıza giren ve günümüzde de en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alan ‘Candy Crush Saga‘, yıllar içerisinde kendini yeniledi. Seviyelerin sonuna ne zaman gelineceği bilinmeyen bu oyunda oyuncular, bir sonraki seviyeye her geçişinde sona yaklaştığını düşünüyor. Fakat oyunu bitirmek istemediği için şirketin, her defasında seviyeleri yükselttiği tahmin ediliyor. Oyun, pek çok seviyeden oluşuyor ve her seviyede farklı hedeflere hareket ediliyor. Oyuncular, seviyelerde farklı yapılar içinde hedef olarak verilen puana ulaşmaya çalışıyor ve başarılı olduğu takdirde, bir sonraki seviyeye geçiş yapıyor.

7. Clash Royale 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

En çok oynanan mobil oyunlar listesinde, sırada stratejiye dayalı bir savaş oyunu olan ‘Clash Royale var. Gerçek oyuncularla savaşabildiğimiz bu oyunda amaç, ‘royale’ kartları toplayarak zafere ulaşabilmek.

8. FIFA Mobile 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Sevilen spor dallarından biri olan futbol, tabi ki en çok oynanan mobil oyunlar listesinde de etkisini gösteriyor. Popüler oyunlardan biri olan FIFA, ‘FIFA Mobile‘ isimli mobil sürümüyle de telefonlarımıza girmeyi başarıyor. Oyuncuların takım kurup transfer yapabildikleri oyunda, maçlar da gerçek rakiplere karşı yapılabiliyor.

9. eFootball PES 2020 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Bir diğer futbol oyunu olan ‘eFootball PES 2020’de oyuncular, takımlarını kurarak ligde ve şampiyonada bir futbol mücadelesi keyfi yaşayabiliyor. Oyun hızının düşürülmesiyle eleştirilen ‘eFootball PES 2020‘, aynı zamanda oyuncuların yeteneklerini oyunda hissettirmesi ile de başarılı bulunuyor. Oyunun, diğer futbol oyunlarına kıyasla biraz daha zorlayıcı olduğu ifade ediliyor. Oyunda, gerçek maçlarda olduğu gibi yanınızda rakip takımın oyuncusu varken pas atmak bile zorlaşabiliyor. Hem oyuncuyu zorlaması hem de gerçekçiliği bu derece yansıtabilmiş olmasından dolayı ‘eFootball PES 2020‘, en çok oynanan mobil oyunlar arasında yer alıyor.

10. Asphalt 9: Legends 

En Çok Oynanan Mobil Oyunlar

Sevilen araba yarışı oyunu ‘Asphalt 9: Legends da en çok oynanan mobil oyunlar listesine son sıradan giriş yapıyor. 50 otomobilin olduğu yarış oyununda oyuncular, araçları kendi zevklerine göre tasarlayabiliyor. Oyunun dikkat çeken özeliklerinden biri, birinci olan oyuncunun kendi topluluğunu kurabilmesi olarak görülüyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir: 

Salgın Döneminde Oyun Harcamaları Yüzde 21 Arttı 

Amazon, Yeni ‘Echo’ Akıllı Hoparlörleri ve ‘Luna’ İsimli Oyun Servisini Tanıttı

Redmi Note 9 PUBG Mobile, Cal Of Duty Mobile, Asphalt 9 Performansı – Oyun Testi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz