turkiyede-koronavirus-vaka-sayisi

Türkiye ve dünyada COVID-19, etkisini hızla artırırken Sağlık Bakanlığı‘ndan da salgına bağlı vaka ve ölüm sayılarıyla ilgili yeni açıklama geldi. Bakanlık açıklamasına göre; bugün itibariyle Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 18 bin 135’e, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 356’ya yükseldi.

Türkiye’de ve dünya genelinde COVID-19, etkisini hızla artırırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan da salgına bağlı rakamlarla ilgili yeni açıklama geldi. Konuya ilişkin açıklama, yine “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu” üzerinden yapıldı. Açıklamada bugün içerisinde 18 bin 757 COVID-19 testi yapıldığına işaret edildi. Paylaşılan detaylara göre, bu testlerden 2 bin 456’sı pozitif sonuç verdi. Bu sonuçlarla beraber bugüne kadar yapılan toplam test sayısı 125 bin 556’ya, Türkiye’de onaylanan koronavirüs vaka sayısı ise 18 bin 135’e yükseldi. Diğer yandan salgına bağlı olarak 79 kişi daha hayatını kaybetti. Bu rakamla birlikte, Türkiye’de COVID-19’a bağlı toplam can kaybı da 356’ya yükselmiş oldu.  

Ayrıca Sağlık Bakanlığı; yoğun bakımda bulunan toplam hasta sayısının bin 101’e, toplam entübe hasta sayısının ise 783’e yükseldiğini ifade etti. Bununla birlikte, iyileşen toplam hasta sayısının 415’e ulaştığına da dikkat çekildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada test sayısının bir önceki güne göre 4 binin üstünde artış gösterdiğini belirtti. Test sayısına oranla pozitif vaka sayısının azaldığının altını çizen Sağlık Bakanı, son 24 saat içerisinde kaybedilen hastaların yüzde 80’inin 60 yaşını aşmış kişiler olduğunu da sözlerine ekledi. 

Dünya genelindeki toplam vaka sayısı 1 milyonu geçti

Diğer yandan bugün itibariyle dünya genelindeki toplam koronavirüs vaka sayısı 1 milyonu, COVID-19’a bağlı toplam can kaybı sayısı ise 50 bini geçti. ABD, İtalya ve İspanya’nın salgınla ilgili bilançonun en ağır yaşandığı ülkelerin başında geldiği biliniyor. Söz konusu 3 ülke, COVID-19 vaka sayıları listesinde hala ilk 3 sırada bulunuyor.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız. 

Koronavirüs sebebiyle otobüs ve marketler yapay zeka ile izlenecek

Facebook, koronavirüs ile alakalı emoji hazırlıyor

Snapchat, DSÖ ile birlikte koronavirüsle mücadelede yeni filtreler ekledi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz