TikTok Kansersiz Yaşam Derneği

TikTok, ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ için ‘Kansersiz Yaşam Derneği’ ile iş birliği yaptığını duyurdu. Yapılan iş birliği kapsamında; derneğin resmi TikTok hesabında, uzman profesörlerin ve doktorların ağırlandığı bir canlı yayın serisi düzenleneceği ifade edildi. 

Dünya genelinde her yıl Ekim ayı, ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olarak kabul ediliyor ve konuyla ilgili birçok farkındalık yaratıcı etkinlik düzenleniyor. Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre; meme kanseri, her yıl dünyada yaklaşık iki milyon kadını etkiliyor. Türkiye’de ise yılda yaklaşık 18 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor. Dida Kaymaz tarafından kurulan ‘Kansersiz Yaşam Derneği’ de kansersiz bir dünya olasılığını anlatmayı ve eğitimler, motivasyon konuşmaları ve projelerle kanser konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor. 

Popüler kısa video platformu TikTok ise ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ için ‘Kansersiz Yaşam Derneği’ ile iş birliği yaptığını duyurdu. İş birliği kapsamında; 15 Ekim ve 18 Ekim tarihleri arasında, derneğin resmi TikTok hesabı üzerinden canlı yayın etkinlikleri yapılacağı ifade edildi. Etkinlikte; profesörler, doktorlar ve fizyoterapistlerin, meme kanseri farkındalığının önemini vurgulayacağı ve semptomlar ve tedavi konusunda eğitici konuşmalar yapacağı belirtildi.  

Kansersiz Yaşam Derneği, konuya ilişkin açıklamasında “Bugüne kadar sağlıklı insanların sağlıklı kalması, kanser hastalarının tedavi şartlarının iyileştirilmesi konusunda pek çok projeye imza attık. Özellikle gençler tarafından kullanılan TikTok’la yaptığımız iş birliği sayesinde, daha geniş bir kitleye ulaşarak, sağlıklı ve kansersiz bir yaşamın mümkün olduğunu duyurmak istiyor ve ‘en iyi ilaç, doğru bilgidir’ mottosuyla herkesi TikTok üzerinden canlı olarak yayınlanacak seminerlere çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.  

‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ kapsamında yapılan TikTok canlı yayınları, 15 Ekim’de başlayacak

TikTok Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Aktarılan detaylara göre; ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ kapsamında ‘Kansersiz Yaşam Derneği’nin resmi TikTok hesabında yapılacak canlı yayın serisi, ilk olarak 15 Ekim günü saat 21.00 ve 22.00 saatleri arasında Genel Cerrahi ve Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Cem Yılmaz’la başlayacak. Bir sonraki canlı yayın, Medikal Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mutlu Demiray ile 16 Ekim Cuma günü 12.30 ve 13.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 17 Ekim Cumartesi günkü canlı yayında17.00 ve 18.00 saatleri arasında Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Buse Kılın Çapkınoğlu konuşma yapacak. 18 Ekim Pazar günü ise Fizyoterapist Gizem Taş Geçit ile 20.00 ve 21.00 saatleri arasında canlı yayın gerçekleştirilecek. 

Ayrıca; Ekim ayı boyunca platformdaki tüm canlı yayınlarda, farkındalığı artırmak için sağ alt köşede pembe bir kurdele de yer alacak. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

TikTok, Pakistan’da “Uygunsuz ve Ahlaksız İçerikleri” Silmediği Gerekçesiyle Yasaklandı

TikTok, 2020 Yılının Üçüncü Çeyreğinde En Çok İndirilen Mobil Uygulama Oldu 

ABD Yargısı, TikTok Uygulamasının İndirilme Yasağı Kararını Askıya Aldı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz