facebook-korumasi-profil-kilitleme-teknosafari

Meta, devam eden güvenlik iyileştirmelerinin bir parçası olarak iki yeni özelliği Türkiye’deki kullanıcılar için yayınladı. Facebook Koruması ve Profil Kilitleme özellikleri ile kullanıcılar daha güvenli bir sosyal medya deneyimi yaşayacak.

Geçtiğimiz aylarda üst şirket olarak kurulan Meta, Facebook güvenlik iyileştirmeleri üzerinde çalışmalara devam ediyor. Facebook uygulamasında sunulacak özelliklerden ilki, Facebook Koruması özelliği. Yeni özellik, kötü niyetli kişisel tarafından hedef alınma riski yüksek olan insan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri gibi kişiler için tasarlanmış bir program olarak öne çıkıyor. Facebook Profil Kilitleme ismiyle sunulan diğer özellik ise arkadaş olarak ekli olmayan kişilerin paylaşılan içerikleri kısıtlı bir şekilde görmesini sağlıyor.

Facebook Koruması

facebook-profil-kilitleme-teknosafari

Siyasi adaylar ve seçilmiş yetkililer gibi belirli kişilerin, sosyal medya platformlarında kötü niyetli kişiler tarafından hedef alınabileceğini vurgulayan Meta, ilk olarak 2018 yılında Facebook Koruması özelliğini duyurmuştu.

Facebook Koruması özelliği, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 50 ülkede, bu yılın sonuna kadar yürürlüğe girmiş olacak. Facebook Koruması’na uygun olabilecek hesaplar, program hakkında bilgi edinmek ve kaydolmak için Facebook hesaplarında çeşitli hatırlatıcılarla karşılaşacaklar. İnsan hakları savunucuları, gazeteciler ve hükümet yetkilileri gibi hedef alınma riski yüksek olan kişiler, programa kaydolarak daha güçlü hesap güvenliği koruma özelliklerini kullanma ve hesaplarının ele geçirilmesine yönelik potansiyel tehditleri izleme gibi konularda yardım alma fırsatı elde edebilecek. Bu kapsamda, programa kaydolan hesaplar için iki faktörlü kimlik doğrulaması uygulaması zorunlu olacak.

Facebook Profil Kilitleme

facebook-guvenlik-meta-teknosafari

Facebook uygulamasına özel olarak Profil Kilitleme ismi ile sunulan özellik, kullanıcıların arkadaşı olmayan kişilerin içeriklerini sınırlı bir şekilde görebilmesine imkan tanıyor. Bu özellik aktif hale geldiğinde, profil ve etiket onayı etkinleşirken, profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı, paylaşılan gönderiler, fotoğraf ve hikayeler yalnızca arkadaş olarak ekli kişiler tarafından görüntülenebilecek.

Ayrıca geçmişte herkese açık olarak paylaşılan tüm fotoğraflar, yine yalnızca arkadaşların görüntüleneceği şekilde ayarlanacak.

İlginizi Çekebilir:

Yeni BMW 420i Gran Coupe Türkiye’de Satışta

Vlog özellikleri ile dikkat çeken Honor 60 serisi tanıtıldı

Apple Podcasts, 2021 yılının en iyilerini paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz