ford-rakun-2-pro-teknosafari

Günümüzde hızla yükselen e-ticaret ve mobilite trendine ayak uyduran Ford Otosan, elektrikli ve ticari araç üretiminde Rakun Pro 2 ve Rakun Pro 3 modellerini tanıttı.

Avrupa’nın ticari araç üretim firmalarından biri olan Ford Otosan, yeni girişimi Rakun Mobilite Teknoloji ve Ticaret A.Ş. şirketi ile yenilikçi ve hafif mobiliye çözümleri arayan tüm kullanıcılar için farklı iş modelleri ile hizmet sunmayı hedefliyor.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, yeni araçları hakkında “Müşterilerimizden aldığımız ilhamla, elektrikli araç üretiminde ve ticari araç üretiminde sahip olduğumuz bilgi birikimi ile son nokta teslimatına hizmet edecek, 4’ten az tekeri olan çevreci, elektrikli bir araç üretme hayalini kurduk. İşte Rakun da böylece doğmuş oldu. Mobilite alanındaki faaliyetlerimizi ürün geliştirme, inovasyon ve üretim kabiliyeti ile entegre ederek bir üst seviyeye taşıyoruz. Bu amaç kapsamında 100% Ford Otosan iştiraki olan Rakun Mobilite şirketimizle müşterilerimizin mobilite alanındaki ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi ürün ve teknolojiler geliştireceğiz.” şeklinde konuştu.

ford-rakun-pro-3-teknosafari

Gerek teknolojik gelişmeler, gerekse de pandemi ile birlikte ticarette de yeni bir dönem başladı. Rakun Mobilite A.Ş. Genel Müdürü Eren Atlı “Rakun Pro 2 ve Pro 3 ile işletmeler verilen siparişlerin teslimatını güvenilir, dayanıklı ve en önemlisi %100 elektrikli, dolayısıyla ses çıkarmayan, çevreye duyarlı bir şekilde yapabilme imkanı bulacak. Araçlarımızı ilk etapta kurumsal müşterilerle kiralama ve satış yöntemi ile buluşturacağız. İlerleyen dönemlerde ise bireysel müşterilerimizin de Pro2 ve Pro3 ile yollarda olmasını planlıyoruz. Diğer yandan bu sektörde en önemli noktalardan biri de araçların sürekli çalışır halde olması ve hızlı servis hizmeti. Bu nedenle satış sonrası servis en çok önem verdiğimiz alanların başında geliyor. Seçili Ford binek ve hafif ticari servislerinde, hem de mobil servis hizmeti ile yerinde servis hizmeti sunacağız. Tam elektrikli Rakun Pro2 ve Pro3’ü müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Yokuş çıkma yeteneğinin önemli bir konu olduğu elektrikli motorlar, Rakun Pro 2 ve Pro 3 modellerinde en önemli konulardan birisi olarak geliştirildi. Yenilikçi ve üstün elektrikli motor teknoojisi, gücü doğru şekilde tekerleklere ileterek, İstanbul gibi dik yokuşlu bölgelerde hiç zorlanmadan ilerleyebiliyor. 3 tekerlekli Pro 3 versiyonu ise yükleri daha rahat taşımaya yardımcı olurken, iki teker bağımsız süspansiyonu sayesinde virajlarda normal 2 tekel gibi manevra yapabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz