galaxy note 20 oneui 4 1

Samsung’un son Note ailesi olan Galaxy Note 20 serisi OneUI 4.1 güncellemesine kavuştu. Güncellemeye dair tüm detaylar haberimizde.

Samsung, Galaxy S22 serisinin yanında One UI 4.1’i tanıtmıştı. Yavaş yavaş tüm modellere bu günceleleme dağıtılmaya başlanmıştı. Şimdi de Galaxy Note 20 serisi OneUI 4.1 güncellemesini alıyor.

Donanım yazılımı sürümü N98xFXXU3FVC5’tir. x, burada Note 20 ve Note 20 Ultra telefonların farklı sürümleri için farklı olan bir rakamı temsil ediyor. Ayrıca güncelleme sırayla dağıtıldığı için gelip gelmediğini Ayarlar’daki Yazılım Güncellemesi menüsünden de kontrol edebilirsiniz.

One UI 4.1, zorunlu hata düzeltmeleri ve güvenlik yamalarının yanı sıra birçok iyileştirme getiriyor. Artık tüm mesajlaşma uygulamalarından tarihleri okuyan ve gerçek Takvim uygulamasında daha kolay bir girişe izin veren yeni bir Akıllı Takvim mevcut.

Samsung Pay bir başka büyük geliştirme. Samsung uygulamasını Google Play ve Apple Wallet’a benzer hale getirmiş durumda, Galaxy Note 20 kullanıcıları da artık sürücü belgelerini, biniş kartlarını, hatta araba anahtarlarını ve sinema biletlerini saklayabilecek. Ancak Samsung Pay diğerleri gibi ülkemizde kullanılamıyor maalesef.

RAM Plus ise yeni gelen bir diğer özellik olarak öne çıkıyor. Artık hemen hemen her üreticinin cihazlarında etkinleştirdiği bu özellikle fiziki RAM’e depolama alanından takviye yapılabiliyor. One UI 4.1 Note 20 ailesi için 2GB ile 8GB arasında dört seçenek sunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Android 13’ün ikinci geliştirici önizlemesi yayınlandı

iOS 15.4 ile Pil Sorunları Yaşandığı Kullanıcılar Tarafından Bildiriliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz