Logo Ventures önümüzdeki iki yılda 20 girişim şirketine yatırım yapacak

Logo Ventures, ikinci fonunu Haziran 2021’de 12,6 milyon dolar büyüklük ile kurdu. Fon önümüzdeki dönemde ana yatırımcısı Logo Yazılım’ın yanına yeni katma değerli yatırımcıları da alarak fon büyüklüğünü 25 milyon dolara çıkarmayı ve önümüzdeki iki yılda uluslararası piyasalara teknoloji ihraç edecek 20 start-up’a yatırım yapmayı hedefliyor.

Hedef Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa’ya genişlemek

Fonun yönetici ortağı Merve Zabcı 2022 yılında Logo Ventures’ın fon portföyünü Türkiye’de ve Orta ve Doğu Avrupa’da genişletmeyi ve portföy şirketlerinin sektörlerinde etkin birer oyuncu olması için destek sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Zabcı, “Her iki pazarda teknik yetenek ve yazılımcı zenginliği, lokal piyasa dinamikleri açısından oldukça benzeşiyor. Amacımız iki pazar arasındaki sinerjileri ortaya çıkartmak ve bölgeden globale açılabilecek ekipleri desteklemek. Logo Ventures girişimlere yeni pazarlara giriş stratejisi, müşteri deneyimi ve finansman gibi stratejik alanlarda destek veriyor. Global çevrede önemli bağlantılar kurarak girişimlerin uluslararası piyasalarda kendi sektörlerinde lider olmaları için uygun ortamı sağlıyor” dedi.

Amacımız katma değerli uzun vadeli bir ortak olmak

Zabcı, ekip olarak zamanlarının önemli bir bölümünü yatırım yapılan girişimlere stratejik, teknik ve operasyonel konularda destek vermeye ayırdıklarını belirterek, “Amacımız katma değerli uzun vadeli bir ortak olmak.  Logo Yazılım’ın satış, ürün geliştirme ve uluslararasılaşma alanlarında 30 yılı aşkın tecrübesinin portföy şirketlerimize aktarılması şirketlerin hedeflerine ulaşmalarında etkin rol oynuyor. Logo Yazılım’ın ürün geliştirme konusunda uzmanlığı, Türkiye ve Doğu Avrupa’daki etkin satış ağı fonun  başarı unsurları arasında” dedi.

Fonun yatırım ekibi son altı ayda 1.000’den fazla irişim ile temas etti ve fonun yatırımları arasında Wask, Inooster, SportsERP ve Evreka bulunuyor. Yatırım yapılan şirketlerin toplam cirolarının yüzde 50’den fazlası ihracattan elde ediliyor. Girişimlerin ortak özellikleri kendi sektörlerinde öncü olmaları ve hizmet verdikleri sektörlerde teknoloji dönüşümünü hızlandırarak şirketlerin yaşadıkları temel problemlere uygulanabilir çözümler sunmaları.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz