Gmail’de kullanıcılar yakında e-postaları indirmeden veya yönlendirmeden ek olarak gönderebilecek. Gmail servisindeki bu yeni özellik, “e-posta eki olarak ilet” şeklinde isimlendiriliyor.

Bu özelliğin en büyük yararı, aynı anda birden fazla e-postayı iletmeyi kolaylaştırması. Bu nedenle, belirli bir konunun etrafındaki iletilerin bir listesini derlemek istiyorsanız, eklemek istediğiniz tüm e-postaları seçip tek mesajda gönderebilirsiniz. Bu özellik aynı zamanda kullanıcının mesaj listesinden sürükle ve bırak özelliğini de destekliyor.

Google konu hakkında, “Sizlerden bazı senaryolarda e-postaları ek olarak göndermenin ayrı bir e-posta olarak yönlendirmekten daha iyi olduğuna dair geri bildirimler aldık. Tek bir konuyla ilgili birden fazla mesajın yönlendirilmesi, söz konusu senaryolara örnek olarak gösterilebilir.

Bu yeni fonksiyon sayesinde, aynı anda birden fazla e-postayı konu karışıklığı olmadan yönlendirebileceksiniz. E-postaları ek olarak gönderebilmek, size mesajların bir özet eşliğinde toplu şekilde iletilmesi fırsatını verecek. Alıcılar da gönderilen e-postaları doğrudan kendi e-posta sunucuları üzerinde açabilecek.” dedi.

Yeni özellik, bazı Gmail kullanıcılarına sunulmaya başladı. 6 Ocak 2020 tarihinde ise tüm Gmail kullanıcıları, bu özelliğe sahip olabilecek.